Справа № 2 - 493 / 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 грудня 2010 р. Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого – судді - В.Л. МАРЕНЮКА
при секретарі - Н.В. ФІЛІПЧАК
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 до Попівської сільської ради ІНФОРМАЦІЯ_6 про продовження строку для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про продовження строку для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача - ОСОБА_2, після якої відкрилася спадщина на земельну частку (пай) в ІНФОРМАЦІЯ_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 в ІНФОРМАЦІЯ_4 помер батько позивача - ОСОБА_3, після якого відкрилась спадщина на будинок та земельну частку (пай) в ІНФОРМАЦІЯ_5
За життя батьки заповіт не вчиняли. Спадкоємцями за законом, крім позивача є його сестра ОСОБА_4, яка відмовилася від прийняття спадщини на користь позивача, про що свідчить її заява. Проте оформити право на спадщину в нотаріальному порядку позивач не може, оскільки ним пропущений термін подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття ним спадщини. Це пояснюється тим, що у позивача склалось тяжке матеріальне становище, а тому він не мав змоги вчасно реалізувати своє право на спадщину, що змусило позивача звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивач до суду не з’явився, але згідно письмової заяви просить справу розглядати у його відсутність та повністю підтримує позовні вимоги.
Представник Попівської сільської ради в судове засідання не з’явився, але згідно письмової заяви позовні вимоги позивачки визнає та просить справу слухати у його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню згідно вимог ст. ст. 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст. 19 Закону України “Про власність”, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 в ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача - ОСОБА_2, після якої відкрилася спадщина на земельну частку (пай) в ІНФОРМАЦІЯ_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 в ІНФОРМАЦІЯ_4 помер батько позивача - ОСОБА_3, після якого відкрилась спадщина на будинок та земельну частку (пай) в ІНФОРМАЦІЯ_5 За життя батьки заповіт не вчиняли. Спадкоємцями за законом, крім позивача є його сестра ОСОБА_4, яка відмовилася від прийняття спадщини на користь позивача, про що свідчить її заява. Проте оформити право на спадщину в нотаріальному порядку позивач не може, оскільки ним пропущений термін подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття ним спадщини. Це пояснюється тим, що у позивача склалось тяжке матеріальне становище, а тому він не мав змоги вчасно реалізувати своє право на спадщину, тому позов позивача підлягає до задоволення у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 58, 59, 60, 213, 215 ЦПК України, ст. 19 Закону України “Про власність”, ст. ст. 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Продовжити термін на прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в ІНФОРМАЦІЯ_6 визначивши йому додатковий строк терміном три місяці з моменту вступу рішення в законну силу.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Черкаської області через Маньківський районний суд на протязі десяти днів.
СУДДЯ В.Л. МАРЕНЮК