Справа №3-938/2010
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 листопада 2010 року Суддя Козельщинського районного суду
Полтавської області - Оксенюк М.М.
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від державного інспектора праці в Козельщинському районі Полтавської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка та жителька АДРЕСА_1, одружена, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, працює приватним підприємцем, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ст.41 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, --
встановив :
Станом на 10.11.2010 року громадянка ОСОБА_2 працюючи приватним підприємцем, допустила порушення законодавства про працю, а саме: порушила ст. 43 Конституції України; ст.115 КЗпП України та ст. 24 ЗУ «Про оплату праці» в частині терміну та строку виплати заробітної плати працюючим працівникам, яка повинна виплачуватися регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16-ти календарних днів. Згідно книги по нарахуванню та виплати заробітної плати працівникам на 2010 р. заробітна плата виплачується 1 раз на місяць. За жовтень 2010 року заробітна плата працівникам виплачена 02.11.10 р.
Порушила ст. 30 Закону України «Про оплату праці» в частині забезпечення достовірного обліку виконуваної працівниками роботи. Підтвердження про виконанні працівниками роботи (графік роботи, табель обліку робочого часу,наряди, чи інше) у приватного підприємця ОСОБА_2 відсутні (при перевірці не надані).
Допустила порушення вимог ст. 79 КЗпП «Про оплату праці» в частині надання відпустки працівнику, а саме згідно трудового договору між приватним підприємцем ОСОБА_2 та працівником ОСОБА_3, який зареєстрований в Козельщинському РЦЗ час надання щорічної відпустки (п. 6 трудового договору – березень). Відповідно до книги по нарахуванню заробітної плати за 2009-2010 р. даному працівнику щорічна відпустка не надавалася.
Цими діями громадянка ОСОБА_2 скоїла адміністративне правопорушення передбачене ст. 41 ч.1 КпАП України.
Громадянка ОСОБА_2 в судовому засіданні вину визнала та пояснила, що більше допускати зазначені порушення не буде.
Вина правопорушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 16-14-24/63 від 10.11.2010 року, актом перевірки №16-14-24/65 від 10.11.2010 року, трудовим договором між працівником і фізичною особою, відомістю нарахованої плати.
Обираючи вид стягнення правопорушникові, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що обтяжують або пом’якшують відповідальність суддя не вбачає.
Враховуючи особу правопорушника та викладене, вважаю за доцільно застосувати відносно правопорушника ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого ст. 41 ч.1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 30-1, 41 ч.1, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -
постановив:
Визнати ОСОБА_2 винною в скоєнні правопорушення, передбаченого ст.41ч.1 КУпАП та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн. в доход держави.
Термін звернення на виконання 28.02.2011 року.
Роз’яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови, у разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів шляхом подачі скарги до апеляційного суду Полтавської області через Козельщинський районний суд з дня винесення постанови, чи опротестована прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту.
Постанова надрукована суддею і є оригіналом.
Суддя Козельщинського
районного суду: М.М. Оксенюк