Судове рішення #12423446

                                                                                                              Справа № 2-370    

                                                                                                               2010 рік

                                                                    Р І Ш Е Н Н Я

                                                        І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

18 листопада 2010 року

          Брусилівський районний суд Житомирської області в складі :

                                   головуючого – судді Коваленка В.К.

                                   при секретарі – Марієвській Н.А.  

                                   з участю:

                                   позивача  –  ОСОБА_1

               відповідачів – ОСОБА_2  

                          ОСОБА_3

                                                           

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Брусилів Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, Дивинської   сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності  на житловий будинок,    

       

                                                 В С Т А Н О В И В:

      30 вересня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, Дивинської   сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності  на житловий будинок та надвірні будівлі, що розміщений в АДРЕСА_1.                  

      Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що  її  мати ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її    смерті відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 Державну реєстрацію права власності на вказаний житловий будинок   проведено не було, а тому правовстановлюючий документ відсутній, а саме відсутнє Свідоцтво про право власності на житловий будинок.

      Після смерті спадкодавця  вона відповідно до вимог ст.549 ЦК України (1963р.)  вчинила  дії, що свідчать про прийняття спадщини, а саме у встановлений законом шестимісячний термін  вступила  у фактичне   володіння  спадковим майном, користувлася будинком та земельною ділянкою, які належать спадкодавцю.

     Вона   являється спадкоємцем  першої черги. Крім неї спадкоємцями першої черги є її рідні брати: ОСОБА_3, ОСОБА_4 та рідна сестра ОСОБА_2  

      Отримати Свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок АДРЕСА_1 не може по причині відсутності Свідоцтва про право власності на вказаний житловий будинок на ім’я ОСОБА_5  та не проведення його державної  реєстрації.

      Враховуючи те, що Свідоцтво про право власності на вказаний житловий будинок відсутнє, державна реєстрація будинку не проводилася, право власності на вказаний будинок ОСОБА_5  припинилося у зв’язку зі смертю, вона  як спадкоємець за законом має право на законних підставах набути право власності на вказане майно.  

      Просить  встановити факт прийняття нею спадщини  та визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , які  належать померлій  ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_5 .

      В судовому засіданні  позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала  в повному обсязі, просить позов задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_2  в судовому засіданні повідомили, що відмовляються від спадщини, яка належала їх матері на користь сестри ОСОБА_1  

Відповідач ОСОБА_4  в судове засідання не з»явився,  надіслав  в суд телеграму про розгляд справи в його відсутність, позов визнає,  заперечень проти  позову не має.                                                            

 Представник відповідача ОСОБА_6 в судове засідання не з»явився,  надіслав  в суд заяву про розгляд справи в їх відсутність, позов визнають,  заперечень проти  позову не мають.                                                              

      Вислухавши пояснення  позивача, відповідачів, вивчивши та оцінивши матеріали справи, докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:  

               Копія свідоцтва  про смерть підтверджує, що ОСОБА_5  померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.                                                                                      

       Копія технічного паспорту та довідка Дивинської сільської ради                              підтверджують, що за ОСОБА_5  рахується житловий будинок, який розташований  в  АДРЕСА_1.                    

       Довідка Брусилівської державної нотаріальної контори підтверджує, що  після померлої ОСОБА_5  спадкова справа не заводилася.

        З довідки Житомирського обласного комунального підприємства по технічній інвентаризації вбачається, що право власності на житловий будинок, який розміщений в АДРЕСА_1  за ОСОБА_5     не  зареєстроване.

       Вартість житлового будинку становить 23110 гривень.

        У разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючий  документ відсутній, питання визначення належності цього майна  попередньому  власнику та наступного його власника (спадкоємця) вирішується в судовому порядку.  

        Згідно ст.549 ЦК України /1963 року/  якщо спадкоємець фактично вступив у володіння або управління спадковим майном, він визнається таким, що прийняв  спадщину.

         Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

      На підставі викладеного, керуючись ст.549 ЦК України /1963 року/, ст.ст.10,11,15,60,88,174,196,209,212-218,256-259,294 ЦПК України,ст.328, п.11 ч.1 ст.346,1261, 1268 ЦК України, суд

                                              В И Р І Ш И В :

            Позов  ОСОБА_1 Іванавни  -  задовольнити.

           Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1  прийняла спадщину після смерті, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, матері ОСОБА_5.

           Визнати  за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, який належить  померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_5.    

         Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.    

          Рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Житомирської області через Брусилівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

             Суддя                                                                 В.К.Коваленко  

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація