Судове рішення #12423241

Лугинський районний суд  Житомирської області  

 

Справа № 2-А- 2053/10  

П О С Т А Н О В А    

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И    

 

1 грудня 2010 року                                                                                  смт. Лугини  

Лугинський районний суд Житомирської області  

в складі : головуючого – судді          Нечуй Б.П.                                    

розглянувши в порядку письмового провадження в смт. Лугини справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі   про визнання дій протиправними,   стягнення невиплачених коштів, передбачених ч.2 ст. 39  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язання в подальшому нараховувати та виплачувати  щомісячне підвищення до пенсії , -    

 

В С Т А Н О В И В :  

 

24.12.2009 року ОСОБА_1 звернулася  до суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просила  визнати дії відповідача -   управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі щодо невиплати їй у повному розмірі доплати до пенсії,  передбаченої ч.2 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протиправними; стягнути  з   управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі     на її користь  15310,00 грн. недоплаченого підвищення до пенсії,   передбаченого ч.2  ст.  39 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, зобов’язати   управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі в подальшому нараховувати та виплачувати їй щомісячно підвищення до пенсії, передбачене  ст.  39 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» .  

Зазначені вимоги позивачки обгрунтовуються посиланням на те, що вказані виплати їй виплачувались не в розмірах, визначених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та в кратному розмірі до мінімальної заробітної плати, а в твердих сумах встановлених постановами Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року, що призвело до порушення її прав, оскільки Закон України має пріоритетне значення перед постановою Кабінету Міністрів України.  

Позивачка в судове  засідання не з'явилася. Від неї надійшла письмова заява у відповідності до якої вона просить зазначену справу розглянути  без її участі.  

Представник    управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі в судове засідання не з’явився.  

Від зазначеного управління надійшло заперечення    у відповідності до якого вони просять справу розглядати без участі їхнього представника та відмовити в задоволенні позовних вимог за безпідставністю та необґрунтованістю.  

Дослідивши  докази по справі, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Судом встановлено, що позивачка  являється потерпілою від Чорнобильської катастрофи, що стверджується копією посвідчення потерпілої від Чорнобильської катастрофи (категорія 3) серія НОМЕР_1, виданого  19.05.1993 року Житомирською облдержадміністрацією,  з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року перебувала на обліку в УПФУ в Лугинському районі та   отримувала підвищення до пенсії за проживання в зоні гарантованого добровільного відселення, проживала в с. Станційне Лугинського району Житомирської області, яке не відноситься до території радіоактивного забруднення.  

Згідно ч. 1 ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата до заробітної плати, яка становить у зоні гарантованого добровільного відселення – дві мінімальні заробітні плати.  

Частиною 2 статті 39 зазначеного Закону України встановлено, що   пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення   , підвищується в розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.  

Так як  позивачка є непрацюючим пенсіонером та постійно проживала  в с. Станційне Лугинського району, територія якого не відноситься до території радіоактивного забруднення, тому суд вважає, що в задоволенні  адміністративного позову необхідно відмовити.  

Керуючись ст. ст. 8, 19, 22 Конституції України,  ст. ст. 9, 11, 71, 99( в редакції чинній на день звернення  до суду),100( в редакції чинній на день звернення  до суду), 161,163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.  39, 70,71 Закону  України “Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,   суд,-  

ПОСТАНОВИВ :  

  В задоволенні адміністративного  позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі   про визнання дій протиправними,   стягнення невиплачених коштів, передбачених ч.2 ст. 39  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язання в подальшому нараховувати та виплачувати  щомісячне підвищення до пенсії  щодо  визнання дії відповідача -    управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі щодо невиплати їй у повному розмірі доплати до пенсії,  передбаченої ч.2 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протиправними; стягнення  з   управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі     на її користь  15310,00 грн. недоплаченого підвищення до пенсії,   передбаченого ч.2  ст.  39 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, зобов’язання   управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі в подальшому нараховувати та виплачувати їй щомісячно підвищення до пенсії, передбачене  ст.  39 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  відмовити.  

Апеляційна скарга  на постанову  суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Лугинський районний суд протягом десяти днів з дня  отримання копії постанови суду.  

  Суддя:  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація