Справа № 2-2561/2010 року.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 грудня 2010 р оку м. Кілія.
Кілійський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Балана М.В.,
при секретарі Урсул Г.К.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Кілія цивільну справу за позовом
ОСОБА_2
до
ОСОБА_3
третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці позивача
СГРІФО Кілійського РВ ГУМВС України в Одеській області
про
визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та скасування реєстрації , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до Кілійського районного суду Одеської області з позовною заявою до ОСОБА_3 про визнання відповідача такою, що втратила право користування житловим будинком та скасування реєстрації місця проживання.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 пояснив, що ОСОБА_2 на праві приватної власності належить житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно КП «РБТІ та РОН» № 17511909 від 26.01.2008 року. 25.10.2003 року ОСОБА_4, який є сином позивача, уклав шлюб з ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про укладання шлюбу НОМЕР_1 від 25.10.2003 року, виданого відділом РАЦС Кілійського РУЮ Одеської області. Після чого 30.08.2005 року ОСОБА_3 була зареєстрована у будинку належному позивачу, що підтверджується копією будинкової книги для реєстрації громадян, що мешкають за у АДРЕСА_1. У зв’язку з тим, що шлюбні відносини між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 не склалися, відповідачка у вересні 2009 року виїхала з АДРЕСА_1 і стала мешкати у іншому місці, що підтверджується актом депутата Кілійської міської ради Максименко Г.А. від 14.03.2010 року. 24.02.2010 року Шлюб Між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 було офіційно розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу НОМЕР_2 від 24.02.2010 року, виданого відділом РАЦС Кілійського РУЮ Одеської області.
Зважаючи на те, що станом на 08.12.2010 року ОСОБА_3 вже більше року не мешкає та не користується АДРЕСА_1, просить суд задовольнити позов у повному обсязі, визнавши відповідачку такою, що втратила право користування зазначеним житловим будинком та скасувати її реєстрацію.
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, але надав письмову заяву, згідно з якою просив суд провести засідання за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_3, яка про дати, час та місце слухання справи повідомлялася належним чином, в судове засідання не з’являлась, про поважність причин неявки суд не повідомляла, заяв про відкладання слухання, або про розгляд справи за її відсутності суду не надала. У зв’язку з наведеним зі згоди представника позивача, суд постановляє рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані письмові докази та розглянувши справу у межах заявлених позовних вимог, судом достовірно встановленні наступні факти та відповідні їм правовідносини:
Відповідно до ст. 213 ЦПК України, рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
У відповідності зі ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Статтями 15 та 16 ЦК України передбачено право особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Докази мають бути належні та допустимі.
Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_2 на праві приватної власності належить житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно КП «РБТІ та РОН» № 17511909 від 26.01.2008 року /а.с. 7/. 25.10.2003 року ОСОБА_4, який є сином позивача, уклав шлюб з ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про укладання шлюбу НОМЕР_1 від 25.10.2003 року, виданого відділом РАЦС Кілійського РУЮ Одеської області /а.с. 11/. Після чого 30.08.2005 року ОСОБА_3 була зареєстрована у будинку належному позивачу, що підтверджується копією будинкової книги для реєстрації громадян, що мешкають за у АДРЕСА_1 /а.с. 8-10/. У зв’язку з тим, що шлюбні відносини між подружжям не склалися, відповідачка у вересні 2009 року виїхала з АДРЕСА_1 і стала мешкати у іншому місці, що підтверджується актом депутата Кілійської міської ради Максименко Г.А. від 14.03.2010 року /а.с. 15/. 24.02.2010 року Шлюб Між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 було офіційно розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу НОМЕР_2 від 24.02.2010 року, виданого відділом РАЦС Кілійського РУЮ Одеської області /а.с. 12/.
Відповідно до вимог ст. 71 ч. 1 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Відповідно до ст.ст. 71,72 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Таким чином, виходячи з аналізу зазначених правових норм член сім'ї наймача (колишній член сім'ї) може бути визнаний таким, що втратив право користування жилим приміщенням, з підстав відсутності понад шість місяців у цьому жилому приміщенні, якщо він був відсутній протягом цього строку підряд без поважних причин.
У зв’язку з тим, що в судовому засіданні стороною позивача били надані належні та допустимі докази того, що ОСОБА_3 відсутня за адресою: АДРЕСА_1 понад встановлений законом строк (6 місяців), суд вважає позовну вимогу про визнання відповідача таким, що втратив право користування зазначеним житловим будинком обґрунтованою та підлягаючою задоволенню.
Згідно зі ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
В статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 року (в подальшому Закон) визначено: місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік; реєстрація - це внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесенням цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу. Таким чином, реєстрацією встановлюється офіційне місце проживання особи.
Відповідно до ст. 6 Закону, громадяни України, іноземці та особи без громадянства реєструють своє місце проживання.
На підставі викладеного суд вважає позов в частині скасування реєстрації місця проживання ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 обґрунтованим та підлягаючім задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 218, 224 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою, що втратила право на користування житловим будинком АДРЕСА_1, який належить на праві приватної власності ОСОБА_2.
Скасувати реєстрацію місця проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Кілійський районний суд Одеської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Балан М.В.