Судове рішення #12421272

    Справа № 1-139/10  

   П О С Т А Н О В А  

про повернення справи на додаткове розслідування

  18 листопада 2010 року                                                                                                   Драбівський районний суд  

Черкаської області  

в складі:  

головуючого -                     Задорожнього  В.П.  

при секретарі -                    Бубир В.М.  

з участю прокурора -         Мартинюка М.П.,  

захисника                            ОСОБА_1,        

 

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Драбів справу про обвинувачення  

 

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця  

с.Томашівка Уманського району Черкаської області, жителя АДРЕСА_1 українця, громадянина  

України, освіта вища, працюючого головним інженером КП «Драбівське  

ВУЖКГ», одруженого, раніше не судимого, -  

  у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, -  

 

в с т а н о в и в :  

  Органом досудового слідства підсудний ОСОБА_2 обвинувачується в тому, що в смт.Драбів Черкаської області у період часу з 22.05.2009 року по 30.07.2010 року, працюючи на посаді головного інженера комунального підприємства «Драбівське ВУЖКГ», відповідно наказу начальника Драбівського ВУЖКГ № 11 від 20.02.1996 року та будучи наділеним адміністративно-господарськмим функціями по забезпечення своєчасної та якісної підготовки виробництва, технічної експлуатації, ремонту та модернізації устаткування та здійснення контролю за додержанням правил та норм з охорони праці та вимог органів державного нагляду за охороною праці, в порушення п.п.1.3.9,4.3.6,1.5.6,1.3.3 Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць, не організував безпечне проведення газонебезпечних робіт під час експлуатації систем водопостачання і водовідведення, а саме: не забезпечив працівників, залучених до вказаних робіт, запобіжними і захисними засобами, не провів випробування засобів захисту для машиністів каналізаційно-насосних станцій, не організував проведення щорічного спеціального навчання і перевірку знань нормативно-правових актів з охорони праці, які встановлюють безпечні методи і навички виконання газонебезпечних робіт, використання засобів індивідуального захисту та надання першої медичної допомоги, що створило реальну загрозу загибелі людей чи настання інших наслідків.  

В ході судового слідства судом встановлено обставини, які перешкоджають повно, всебічно та об»єктивно провести судове слідство і постановити законний вирок по справі.  

Вислухавши прокурора, який заперечив проти направлення справи для додаткового розслідування, думку захисника та підсудного ОСОБА_2, які не заперечують проти направлення справи на додаткове розслідування, суд вважає, що справа підлягає поверненню для  проведення додаткового розслідування з наступних підстав.  

Відповідно до ст.281 КПК України, повернення справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти або неправильності досудового слідства може мати місце лише тоді, коли ця повнота або неправильність не може бути усунута в судовому засіданні.  

Суд вважає неконкретним за змістом обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.272 КК України. Зокрема, не зазначено дату та час, тобто коли саме, де та які газонебезпечні роботи проводились КП «Драбівське ВУЖКГ» та якими саме працівниками а також осіб, яким створено загрозу загибелі чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров»ю.  

В ході розслідування необхідно провести всі необхідні слідчі дії з метою встановлення місця проведення цих робіт, встановлення працівників, які проводили газонебезпечні роботи та осіб, яким створено реальну загрозу для їх життя чи інші тяжкі наслідки, визнати їх потерпілими.  

Усунення виявлених недоліків, тобто неповноти та неправильності проведеного досудового слідства не може бути усунуто в ході судового слідства, оскільки відповідно до принципу змагальності суд не може взяти на себе функції органу обвинувачення, в тому числі збирати докази по справі. Відповідно до ст.315-1 КПК України суд вправі давати доручення органу, який проводив розслідування, на проведення слідчих дій лише з метою перевірки та уточнення фактичних даних, одержаних в ході досудового слідства.  

  Тому суд вважає, що при провадженні досудового слідства було порушено як право обвинуваченого на захист, так і права осіб, які в ході досудового слідства не визнані потерпілими, а тому справу необхідно направити на додаткове розслідування.  

Відповідно п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві» від 24.10.2003 року, суди повинні вимагати від органів досудового слідства, щоб постанова про притягнення як обвинуваченого була конкретною за змістом. Недодержання органом досудового слідства вимог ст.ст.132,142 КПК України може бути підставою для повернення справи на додаткове розслідування.  

Враховуючи викладене, керуючись ст.281 КПК України, суд –  

  П О С Т А Н О В И В :  

  Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.272 КК України повернути прокурору Драбівського району для організації  додаткового розслідування.  

Міру запобіжного заходу підсудному ОСОБА_2 залишити без змін.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 7 днів з дня її винесення до судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області.  

  Головуючий: (підпис)                                          

  ВІРНО:  

  Суддя  

Драбівського райсуду                                                                                                                       В.П.Задорожній  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація