УХВАЛА
Іменем України
18 квітня 2007 року апеляційний суд Житомирської області в складі :
головуючого : Франовської К.С.
суддів : Широкової Л.В., Товянської О.В.
при секретарі: Сухоребрій Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Коростеиського міськрайонного суду Житомирської області від 30 січня 2007 року,
встановив:
У серпні 2005 року ОСОБА_1. звернулась до суду в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей із вказаним позовом про виселення, в якому зазначала, що сторони по справі разом із дітьми проживають у кв. АДРЕСА_1 в м. Коростені. Посилаючись на те, що відповідач по справі - її колишній чоловік, зловживає спиртним, перебуваючи в такому стані влаштовує сварки, виганяє їх із квартири, тобто робить неможливим проживання з ним в одному жилому приміщенні, ОСОБА_1. просила задовольнити вимоги.
Рішенням Коростеиського міськрайсуду Житомирської області від 30.01.2007 року в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить рішення суду скасувати. Вважає, що матеріали справи свідчать про порушення ОСОБА_2. правил співжиття та неможливість проживання з ним в одному будинку. Суд не дав правильної оцінки зібраним доказам.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав. Як видно із матеріалів справи, сторони проживають у службовому житлі, яке було надано відповідачу в зв'язку із тим, що він працює тривалий час у КВЖРЕП-1, останніх три роки двірником(а.с.38). Шлюб сторони розірвали у 2000 році.
Третя особа - КВЖРЕП-1 заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки спірна квартира надана відповідачу в зв'язку із його роботою. За місцем роботи він характеризується позитивно, трудову дисципліну не порушує
Відповідно до ч.1 ст.116 ЖК України якщо наймач, члени його сім'ї, або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання з ним в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання чи громадського впливу виявилися безрезультатними, виселення винних, на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.
Справа 22ц/716 Головуючий у суді 1 інст.:Куліченко М.В.
Категорія 30 Доповідач:Товянська О.В.
2
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в п.17 постанови від 12 квітня 1985 року №2 «Про деякі питання, що виникли у практиці застосування судами Житлового кодексу України», при вирішенні справ про виселення на підставі ст. 116 ЖК України осіб, які систематично порушують правили співжиття та роблять неможливим проживання з ними в одній квартирі або будинку, слід виходити з того, що при триваючій антигромадській поведінці виселення винного може статися і при повторному порушенні, якщо раніше вжиті заходи попередження або громадського впливу не дали позитивних результатів.
Йдеться, зокрема, про заходи попередження, яких застосовують суди, прокурори, органи внутрішніх справ, адміністративні комісії виконкомів, а також заходи громадського впливу, яких вживають збори жильців будинку чи члени ЖБК... за місцем роботи або проживання відповідача.
Беручи до уваги офіційний характер заходів запобігання та громадського впливу, які мають передувати виселенню наймача, або членів його сім'ї на підставі ст.116 ЖК України без надання іншого жилого приміщення, і відповідно до вимог цивільно-процесуального законодавства про допустимість засобів доказування факт застосування заходів запобігання та громадського впливу має підтверджуватися письмовими доказами.
Матеріалами справи доведено, що стосунки між сторонами вкрай напружені внаслідок спору із-за користування квартирою.
Постановами органів міліції про відмову у порушенні кримінальної справи від 26.07.2005 року, 19.09.2005 року, 28.10.2005 року підтверджено факт систематичних сварок, бійок між сторонами, проте доказів про застосування до ОСОБА_2 будь-яких заходів запобігання чи громадського впливу органами міліції, не встановлено.
Та обставина, що відповідач у 2001 році добровільно проходив лікування від алкоголізму не є доказом систематичного зловживання ним спиртними напоями на протязі 2005-2006 років.
Матеріалами справи доведено, що вироком Коростенського міськрайсуду від 27 жовтня 2006 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину - заподіянні 26 травня 2006 року у спірній квартирі своїй неповнолітній дочці легких тілесних ушкоджень.
Даний факт є підставою для винесення ОСОБА_2. офіційного застереження про недопустимість антигромадської поведінки в побуті.
Проте систематичності, в розумінні ч. 1 ст. 116 ЖК України, апеляційний суд не встановив.
За таких обставин на даний час підстав для виселення ОСОБА_2 немає.
Керуючись ст.ст.308,313-315,317 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 30 січня 2007 року залишити без зміни. Винести ОСОБА_2 попередження про недопустимість антигромадської поведінки в побуті.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.