СПРАВА № 2-2277/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області в складі
головуючого судді Свиргуненко Ю. М.
при секретарі Федорченко Г. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
В С Т А Н О В И В:
16 листопада 2010 року позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання дитини в розмірі ? частки заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, мотивуючи свої вимоги тим, що з відповідачем зареєструвала шлюб 5 серпня 2006 року. Від подружнього життя мають двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Починаючи із жовтня 2009 року відповідач проживає окремо. Рішенням Білопільського районного суду з відповідача на користь позивачки стягнуті аліменти на утримання сина. На даний час ОСОБА_2 доньку, яка знаходиться на повному утриманні позивачки, матеріально не забезпечує. Тому вона і звернулася до суду з даним позовом.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 зменшила свої позовні вимоги, просила стягнути із відповідача на її користь аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/6 частки заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення донькою повноліття.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, надіславши суду письмову заяву про те, що з позовом згодний, просив розглянути справу в його відсутність.
Заслухавши позивачку ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що сторони в справі зареєстрували шлюб 5 серпня 2006 року (а. с. 4).
Від подружнього життя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 і доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а. с. 5-6).
З довідки Ганнівсько-Вирівської сільської ради №677 від 15 листопада 2010 року вбачається, що малолітні діти: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 зареєстровані і проживають з матір’ю ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 (а. с. 7).
Позивачка ОСОБА_1 не працює.
Відповідач ОСОБА_2 є військовослужбовцем за контрактом, несе службу у військовій частині А-1604 та отримує заробітну плату, розмір якої в середньому складає 1 245 грн. 83 коп. щомісячно (а. с. 16).
Рішенням Білопільського районного суду від 5 березня 2010 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягнуті аліменти в розмірі ? частки заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення дитиною повноліття (а. с. 8).
Судом встановлено, що малолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, відповідач матеріально не забезпечує.
Наведене свідчить про те, що між сторонами склалися спірні сімейні правовідносини з приводу утримання дитини.
Ці правовідносини регулюються ст. ст. 180-183, 185 Сімейного кодексу України.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 2 ст.182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Статтею 183 СК України передбачено, що розмір аліментів на дитину може бути визначений судом у частці заробітку (доходу) матері, батька.
Згідно статті 27 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, діючої на Україні з 27 вересня 1991 року, держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей.
Керуючись вимогами ст. 182 Сімейного Кодексу України та п. 17 Постанови Пленуму Верховного суду України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судом окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ, щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне положення дитини, стан здоров’я та матеріальне положення позивачки і відповідача, зокрема те, що позивачка не працює, у відповідача задовільний стан здоров’я, він працює і у зв’язку із цим має стабільний дохід, а також те, що згідно рішення суду він сплачує аліменти на утримання малолітнього сина.
Таким чином, відповідно до ст. 183 Сімейного Кодексу України, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, в розмірі 1/6 частки його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з дня звернення з даним позовом до суду.
Крім того, відповідно до ст. 88 ч. 2 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. і 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180-183, 191 Сімейного Кодексу України, Згідно статті 27 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, п.17 Постанови Пленуму Верховного суду України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судом окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ, щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», ст. ст. 4,10,60,88,209,213,215 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Стягувати щомісячно із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/6 частки заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 16 листопада 2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита та 120 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Білопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: підпис
Вірно:
Суддя Білопільського районного суду Ю. М. Свиргуненко
Довідка: Рішення набрало законної сили 10.12.2010 року, оригінал рішення знаходиться в суді у справі № 2-2277/2010 р.
Суддя
Білопільського районного суду Ю. М. Свиргуненко