Судове рішення #12412691

          З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я      Справа №ц2-2790/10

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ  

28 липня 2010року                                          м. Миколаїв

Центральний районний суд м. Миколаєва у складі: головуючого - судді - Ямкової О.О., при секретарі – Петровській О.С., за участю представника позивача – Зятковського Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом Кредитної спілки "Світовид" до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про дострокове розірвання кредитного договору, стягнення суми, -

ВСТАНОВИВ :  

КС "Світовид" звернулася до суду із позовом до відповідачів про дострокове розірвання кредитного договору №18/М08 від 12.08.2008року із стягнення у солідарному порядку суми заборгованості за кредитом і процентам за користування кредитом в загальному розмірі  25957грн.08коп.

У судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав.

Відповідачі до судового засідання не з`явилися, про дату слухання справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили. Ухвалою суду справа розглянута за їх відсутністю у порядку заочного розгляду, оскільки у справі достатньо даних про права та взаємини сторін.

Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, судом  встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Як вбачається із матеріалів справи, 12.08.2008року між КС "Світовид" і ОСОБА_2 був укладений кредитний договір №18/М08, за яким спілка надала відповідачеві суму кредиту в розмірі 17000грн.00коп. строком до 12.08.2011року з розрахунку 50,00% річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом. За умовами договору відповідач зобов'язана погашати суму кредиту щомісячними платежами згідно погодженого графіку.

В той же день, 12.08.2008року, між  КС "Світовид" і ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 були укладені договори поруки, за якими відповідачі взяли на себе зобов`язання нести солідарну відповідальність по усім зобов`язанням сумісно з позичальником ОСОБА_2 на підставі кредитного договору №18/М08.

Відповідно до наданих довідок та проведеного позивачем розрахунку, за умовами кредитного договору, позичальник ОСОБА_2 здійснила на протязі 2008-2010р.р. у порушення встановлених строків тільки сім платежів у загальному розмірі 3750грн.00коп.. Тому відповідачі як поручителі та позичальник не виконали свої зобов'язання за вищезазначеними договорами належним чином, у зв`язку з чим суму простроченого кредиту в розмірі 16791грн.00коп. та прострочені проценти за користування кредитом у сумі - 9165грн.29коп. не погасили.  

Загальна сума заборгованості за договором кредиту становить 25957грн.08коп.

На підставі викладеного, у відповідності зі ст.ст. 509, 526, 610, 553, 554, 572, 589-590, 611, 1054-1055 ЦК України, суд дійшов висновку, що відповідачі не виконали зобов'язань, узятих на себе за кредитним договором і договорами поруки, у зв'язку із чим позовні вимоги, які пред`явлені до них є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.  

Згідно до ст.ст. 81, 88 ЦПК України з відповідачів підлягають стягненню на користь позивача судові витрати в розмірі по 97грн.02коп. з кожного

Керуючись ст.ст. 14,  209, 212-215, 228 ЦПК України, суд  -

 

В И    Р І Ш И В:  

Позов задовольнити.

Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на користь Кредитної спілки "Світовид" за договорами - 25957грн.08коп.

Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на користь Кредитної спілки "Світовид" судові витрати в розмірі по 97грн.02коп. з кожного.

Заочне рішення може бути переглянутим за заявою відповідачів на протязі десяти днів з дня отримання його копії. Рішення може бути оскаржене через суд першої інстанції до апеляційного суду Миколаївської області у порядку, якій передбачений ст. ст. 294-296 ЦПК України.

  СУДДЯ                 ЯМКОВА О. О.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація