Судове рішення #12412422

,  

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

Справа № 22-12751/2010 року       Головуючий у суді першої інстанції –  Дьомич Л.М.  

Категорія – 19         Доповідач  -  Пономаренко В.Г.  

  УХВАЛА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 

24 листопада 2010 року   Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі :  

Головуючого -  судді Авраменко Т.М.,  

Суддів -    Суровицької Л.В., Пономаренко В.Г.  

при секретарі – Чернезі М.М.  

за участю :  представників сторін,  

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді цивільну справу за апеляційною  скаргою ОСОБА_2  на  рішення  Кіровського районного суду м. Кіровограда від 13 жовтня 2010 року  у справі за позовом житлово-експлуатаційної контори № 1  до ОСОБА_2   про  стягнення суми заборгованості з оплати послуг  з утримання будинку та прибудинкової території.  

  Заслухавши доповідача, пояснення осіб, що прибули в судове засідання, дослідивши матеріали справи, колегія суддів  

  ВСТАНОВИЛА:  

  У січні  2010 року  житлово-експлуатаційна контора № 1  звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що ОСОБА_2 проживає    за адресою: АДРЕСА_1 у будинку,  який перебуває  на його балансі та обслуговуванні, і   фактично користується послугами з утримання будинку і прибудинкової території, які ним надаються.  Свої обов’язки щодо оплати зазначених послуг відповідачка не виконує і  має заборгованість  по оплаті зазначених послуг  за період з 01 березня 2007 року по 30 листопада 2009 року у розмірі 1653 грн. 10 коп.    

Посилаючись на те, що такими діями відповідачки порушено його права,  позивач просив позов задовольнити  та стягнути з ОСОБА_2  на його користь суму заборгованості  за надані послуги в розмірі 1653 грн. 10 коп.    

  Рішенням Кіровського районного суду  м. Кіровограда від 13 жовтня  2010 року позов задоволено, постановлено стягнути з  ОСОБА_2  на користь  позивача заборгованість за надані комунальні послуги в сумі 1653 грн.10 коп., 30 грн.  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а також на користь держави 51 грн. судового збору.      

  В апеляційній скарзі  ОСОБА_2  ставить питання про скасування  рішення суду і просить ухвалити нове рішення, яким  відмовити позивачу у задоволені позовних вимог.  Посилається  на невідповідність висновків суду обставинам справи,  неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права.  

  Зокрема,  зазначає,  що договір з позивачем  вона не укладала і ніяких дій, які б давали підстави  вважати про наявність між нею і позивачем  фактичних договірних стосунків, не вчиняла.    

У судовому засіданні представник відповідачки доводи апеляційної скарги підтримав  та просив її задовольнити.  Представник відповідача, посилаючись на необґрунтованість апеляційної скарги, просив її відхилити, а рішення суду залишити без змін.  

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення  суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що  апеляційна скарга   не підлягає задоволенню   з наступних підстав.  

Судом  установлено, що на підставі договору  купівлі-продажу від 13 липня 2005 року  відповідачка є власником квартири, розташованої за адресою:  АДРЕСА_1 у будинку,    який перебуває  на балансі позивача і є споживачем послуг з утримання будинку і прибудинкової території, які надаються позивачем.  

Відповідно до виписки з особового рахунку  борг відповідача по оплаті зазначених послуг за період з  01 березня 2007 року по 30 листопада 2009 року   становить   1653 грн.10 коп.    

Згідно зі статтею  1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" утримання будинків і прибудинкових територій є господарською діяльністю, спрямованою на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та (або) ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, передбачених законодавством.  

Пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає  визначений пунктом 5 частини 3  статті 20 цього Закону обов’язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.  

Відповідно до  п. 7  Правил користування приміщеннями житлових будинків, в редакції  постанови Кабінету Міністрів України № 45  від 24 січня 2006 року, власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору,  оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.  

Відповідно  до частини 6 статті 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” у разі  зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця/ виробника  споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.  

Згідно зазначених норм закону споживач зобов’язаний оплатити  житлово-комунальні послуги, якщо він фактично користувався ними . Відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.  

Задовольняючи позов,   суд першої інстанції  виходив із тих обставин, що  відповідачка  фактично користується послугами з утримання будинку й прибудинкової території, які надаються йому  позивачем ,   зобов’язання щодо оплати  яких вона  належним чином не виконує  і  за нею рахується борг, який  і підлягає стягненню  на користь позивача.  

Посилання відповідачки на те, що між нею та  позивачем не укладено договір про надання послуг,   не заслуговують на увагу,  оскільки фактично   позивачем надавалися відповідачці  послуги з утримання будинку та прибудинкової території в обсязі , визначеному чинним законодавством,  частково оплачувалися  відповідачкою, що підтверджується  випискою з її особового рахунку, і  від останньої ніяких скарг щодо надання  чи ненадання відповідних послуг  не надходило, що  представником відповідачки в судовому засіданні не спростовано.  

За таких обставин  суд першої інстанції правомірно задовольнив позовні вимоги.  

Встановлено  й це вбачається з матеріалів справи, що  судове рішення   ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують,   що відповідно до  ч. 1 ст. 308 ЦПК України є підставою для відхилення апеляційної скарги  і залишення рішення суду без змін.  

Керуючись ст.ст.  303, 304, п.1ч.1 ст. 307, ст. 308, 313, п.1 ч.1 ст. 314, 315  ЦПК України, колегія суддів,-      

УХВАЛИЛА:  

  Апеляційну скаргу   ОСОБА_2   відхилити.  

Рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 13 жовтня 2010 року        залишити без змін.  

Ухвала апеляційного суду  набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена  в касаційному порядку  до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом  двадцяти днів  з дня набрання  нею  законної сили.  

  Головуюча-суддя:      

  Судді:            

 

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація