Судове рішення #1241213
2-242/2007

2-242/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

11 квітня 2007р.                                       Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Панасюка О.С

при секретарі Отрошко Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення

аліментів на утримання дитини, -

Встановив:

6.02.2007 р. до суду заявлено цей позов.

В судовому засіданні позивачка вимагала ухвалити рішення про стягнення з відповідача на її користь на утримання їх малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 150 грн. щомісячно, посилаючись на невиконання добровільно відповідачем законного обов'язку по утриманню малолітньої дочки.

Відповідач позовні вимоги визнав частково і просив визначити аліменти у частці від його заробітку, оскільки має постійну роботу, стабільний дохід.

З урахуванням позицій сторін матеріалів справи, суд визнає за необхідне позов задовольнити частково з таких міркувань.

Беззаперечно доведено, що ОСОБА_2. є рідним батьком малолітньої ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9), проте належним чином не виконує свого законного обов'язку по її утриманню, що сам відповідач в судовому засіданні не заперечував, посилаючись на важкий матеріальний стан; з квітня місяця 2007 року відповідач працює на постійній основі зварювальником ПП «СВВ», має стабільний заробіток (а.с.16), який, за його ж поясненням, згодом повинен збільшуватись. Зазначені правовідносини регулюються:

ст.180 Сімейного кодексу України, відповідно до якої батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України, згідно з якою розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; ч.2 ст.183 Сімейного кодексу України, якою передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом;

ч.І  ст.184 СК України, за змістом якої суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі лише якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Оскільки відповідач належним чином не виконує законного обов'язку по утриманню малолітньої дочки, чим порушує її майнові права, але має постійну роботу, регулярний стабільний заробіток, то на користь позивачки з нього необхідно стягувати  аліменти  в частці від його заробітку (доходу), яку суд визначає з урахуванням майнового стану відповідача, відсутності у нього інших утриманців в

 

2

розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу),     але     не     менше     30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Керуючись ст.ст. 10,11,213,214,215 ЦПК України, -

Вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя м. Гайсина АДРЕСА_1, зварювальника приватного підприємства «СВВ» на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, жительки м. ГайсинаАДРЕСА_2 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 6.02.2007р. і до її повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору на користь держави та 7 грн. 50к. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь ТУ ДСА у Вінницькій області.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного виконання.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація