Судове рішення #12409509

  Справа № 2 – 1064 / 2010 р.

   Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

         12 листопада 2010 року  Роменський міськрайонний суд  Сумської області в складі:

головуючої: судді  Сольоної Н.М.

при секретарі: Ковган  О.В.  

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м. Ромни справу за позовом ОСОБА_1 до Роменської міської ради, виконавчого комітету Роменської міської ради про визнання права власності на самочинно переобладнане нерухоме майно ,-

 В С Т А Н О В И В:

   Позивач звернулася до суду з позовною заявою до Роменської міської ради, виконавчого комітету Роменської міської ради і просить визнати за нею право власності на самочинно переобладнану квартиру № 1, загальною площею 50,3 кв. м., яка складається з коридору «1-1» площею 6,8 кв. м., коридору «1-2» площею 4,2 кв. м., приміщення «1-3» площею 1,8 кв. м., кухні «1-4» площею 5,9 кв. м., передкової «1-5» площею 4,7 кв. м., кімнати «1-6» площею 6,9 кв. м., кімнати «1-7» площею 15,3 кв. м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Свої вимоги  мотивує тим, що рішенням виконавчого комітету Роменської міської ради від 26.12.2001 року № 477 «Про передачу громадянам будівель колишнього дитячого садка № 2 по бул. Жовтневої Революції, 30», їй було передано у власність приміщення, загальною площею 47,2 кв. м. в будинку «А1». Вказаним рішенням також дозволено проектування та переобладнання вказаного приміщення в житлову квартиру з подальшим представленням державній приймальній комісії для прийняття в експлуатацію. Вона здійснила  переобладнання приміщення колишнього дитсадка в житлову квартиру без відповідного дозволу та проектної документації. В 2005 році ДП «Ромнипроект» було виготовлено проект переобладнання існуючих приміщень дитсадка № 2 у житлові квартири, проект погоджено головним архітектором Зінченко М. І. 14.01.2010 року КП «Роменське МБТІ» було виготовлено технічний паспортна квартиру. Відповідно до комплексного висновку та акту комісії по узаконенню від 08.02.20-10 року, під час переобладнання приміщень існуючого дитячого садка під житлову квартиру, будівельні, санітарні, протипожежні норми не порушені, в зв?язку з чим, комісія вважає можливою подальшу експлуатацію даної квартири за призначенням та рекомендує зареєструвати в бюро технічної інвентаризації. Відповідно до п. 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, реєстрація здійснюється на підставі одного з правовстановлюючих документів, перелік яких передбачений Додатком 1 до даного Положення. В неї відсутні правовстановлюючі документи, тому не може  зареєструвати в КП «Роменське МБТІ» своє право на  спірну переобладнану квартиру.

В судове засідання представник позивача надала суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги просила задовольнити.

Представник відповідача виконкому Роменської міської ради міської ради в судове засідання не з'явився, надав суду заяву в якій просив справу розглядати буз його участі, проти позову не заперечував.

 Представник відповідача Роменської міської ради в судове засідання не з?явився, надав суду заяву в якій просив справу розглядати без його участі, проти задоволення позову не заперечує.

Треті особи: ОСОБА_5, ОСОБА_6  в судове засідання не з?явилися, надали суду заяви, в якій просили справу розглядати без їх участі, проти задоволення позову не заперечують.

Представник третьої особи ДКП «Роменське МБТІ» в судове засідання не з'явився, але   надав суду заяву, згідно якої при винесенні рішення покладається на розсуд суду і просить справу слухати  у його відсутності.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав.

 Судом встановлено, що рішенням виконкому Роменської міської ради від 26.12.2001 року № 477 “Про передачу громадянам будівель колишнього дитячого садка № 2 по бул. Жовтневої Революції, 30” ОСОБА_1 було  передано у власність  частину приміщення дитячого  садка № 2  площею 47,2 кв.м., по АДРЕСА_1, під переобладнання за свої кошти у житлову квартиру. Цим рішенням було дозволено проектування, переобладнання приміщення в  житлові квартири. (а. с. 18).  

У 2005 році за замовленням позивача ДП «Ромнипроект» був виготовлений проект переобладнання існуючих приміщень дитсадка № 2 у житлові квартири по АДРЕСА_1 (а. с. 4-8).

Рішенням Роменської міської ради від 27.11.2008 року ОСОБА_1 було надано дозвіл на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель житлової і громадської забудови (землі запасу) для обслуговування житлової квартири в АДРЕСА_1 (а. с. 13).

14.01.2010 року КП «Роменське МБТІ» було виготовлено технічний паспорт на АДРЕСА_1, згідно з яким квартира складається з   коридору “1-1” площею 6,8 кв. м., коридору “1-2” площею 4,2 кв. м., приміщення “1-3” площею 1,8 кв. м., кухні “1-4” площею 5,9 кв. м., передкової “1-5” площею 4,7 кв. м., кімнати “1-6” площею 6,9 кв. м., кімнати “1-7” площею 15,3 кв. м. Загальна площа квартири складає 50,3 кв. м., з яких житлова – 22,3 кв. м., підсобна – 28, 1 кв. м. (а. с. 16-17).

8 лютого 2010 року комісія Роменської міської ради прийняла в експлуатацію житлову квартиру № 1, так як при   переобладнанні приміщення дитячого садку під житлову квартиру будівельні, санітарні та протипожежні норми не порушені.

Згідно комплексного висновку технічної комісії від 08 лютого 2010 року про можливість експлуатації виконаного переобладнання існуючих приміщень дитячого садка № 2 у житлову квартиру № 1 за адресою: бульвар Свободи 3-А, при переобладнанні приміщення дитячого садка під житлову квартиру № 1 будівельні, санітарні, протипожежні норми не порушені, можлива подальша експлуатація квартири за призначенням.

Відповідно до Акту державної приймальної комісії від 08 лютого 2010 року, комісія рекомендує виконане переобладнання приміщень дитячого садка під житлову квартиру № 2, загальною площею 50,3 кв. м., зареєструвати в бюро технічної інвентаризації.

Відповідно до ч. 1 ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи неналежно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.  

Згідно ч. 2 ст. 331 ЦК України: ”Право власності на новостворене нерухоме майно  (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає  з  моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття  нерухомого майна  до  експлуатації,  право  власності  виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно  до  закону підлягає  державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації”.  

 Згідно ч. 3  ст. 376 ЦК України  право власності  на самочинно збудоване нерухоме майно  може бути  за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне  будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване  нерухоме майно.

З р ішення Роменської міської ради від 27.11.2008 року вбачається, що ОСОБА_7 було надано дозвіл на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель житлової і громадської забудови (землі запасу) для обслуговування житлової квартири в АДРЕСА_1,  а тому суд прийшов  до висновку, що умови ч. 3 ст. 376 ЦК України позивачем також  виконані.

 Тому суд вважає, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 10, 11,60, 88, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.  331, 376 ч. 1,3, 392,  1268 ч. 1 ЦК України, суд,-  

В И Р І Ш И В:

      Позовну заяву ОСОБА_1  задовольнити.

 Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно переобладнану квартиру № 1, загальною площею 50,3 кв. м., яка складається із:  коридору «1-1» площею 6,8 кв. м., коридору «1-2» площею 4,2 кв. м., приміщення «1-3» площею 1,8 кв. м., кухні «1-4» площею 5,9 кв. м., передкової «1-5» площею 4,7 кв. м., кімнати «1-6» площею 6,9 кв. м., кімнати «1-7» площею 15,3 кв. м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1

 Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

                   Суддя: підпис…

Копія вірна:  

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО  

МІСЬКРАЙОННОГОСУДУ                                                                           Н.М.СОЛЬОНА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація