Справа № 2-о-265/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
09 листопада 2010 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого судді Шунько Г.О., при секретарі Вівденко В.Ю., за участю перекладача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ромни цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа: Приватний нотаріус Роменського міського нотаріального округу Ганзя Ольга Борисівна про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
в с т а н о в и в :
28 жовтня 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою, у якій просила встановити факт належності їй договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, посвідченого приватним нотаріусом Роменського міського нотаріального округу Ганзя О.Б., так як в договорі її ім’я по-батькові зазначене як “Яковлівна,” а відповідно паспорта “ОСОБА_2” у зв’язку з чим позбавлена можливості розпоряджатися своєю власністю, а саме укласти договір довічного утримання.
Заявниця в судовому засіданні вимоги заяви підтримала повністю.
Приватний нотаріус Ганзя О.Б. в судове засідання не з’явилася, проте направила заяву про розгляд справи без її участі.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що вимоги заяви підлягають задоволенню, виходячи з наступних обставин.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до паспорта громадянина України заявниця по батькові записана як “ОСОБА_2” (а. с. 3).
В договорі купівлі-продажу від 09 квітня 1998 року квартири АДРЕСА_1, посвідченого приватним нотаріусом Роменського міського нотаріального округу Ганзя О.Б., заявниця по-батькові зазначена як “Яковлівна” (а. с. 8).
Неправильний запис по-батькові заявниці у договорі купівлі-продажу позбавляє її можливості вільно розпоряджатися своєю власністю.
Згідно п.6 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я по-батькові, місце, час і народження якої, що зазначені в документі не збігаються з прізвищем, ім’ям, по-батькові, місцем і часом і народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Факт належності ОСОБА_2 договору купівлі-продажу від 09 квітня 1998 року квартири АДРЕСА_1, посвідченого приватним нотаріусом Роменського міського нотаріального округу Ганзя О.Б. підтверджується посвідкою про народження ОСОБА_2, паспортом заявниці та технічним паспортом на квартиру де по-батькові заявниці зазначене як “ОСОБА_2”.
У суду не має сумніву в тому, що договір купівлі-продажу від 09 квітня 1998 року квартири АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 належить заявниці – ОСОБА_2.
Враховуючи, що встановлення даного факту для заявниці має юридичне значення, так як необхідне для укладення договору довічного утримання,. суд вважає за необхідне встановити факт належності ОСОБА_2 договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 від 09 квітня 1998 року.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 210, 214-215, 218, 256-259 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_2 – задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_2 договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 від 09 квітня 1998 року, посвідченого приватним нотаріусом Роменського міського нотаріального округу Ганзя Ольгою Борисівною за реєстраційним № 833, укладеного між ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г.О. ШУНЬКО