Судове рішення #12408873

                                                                                          Справа № 2-3760-1/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

26 листопада 2010р. Святошинський районний суд м.Києва

в складі: головуючого – судді   Кириленко Т.В.

                при секретарі               Слободі Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення порядку користування жилим приміщенням, суд,-

В С Т А Н О В И В:

       Позивач звернувся до суду з позовом, в якому   просить визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1 згідно якого виділити йому в користування   кімнату  площею 10,1 кв.м., а відповідачам – дві кімнати площею 12,6 кв.м. та 18 кв.м., посилаючись на те, що вони на підставі  свідоцтва про право власності  на житло є  співвласниками   даної квартири по ? частині кожен, однак між ними виникають спори з приводу користування квартирою та  оплати  квартирної плати.

       Відповідачка ОСОБА_2 та її  представник  проти позову заперечують, посилаючись на те, що кімната площею 10,1 кв.м. в натурі позивачу не виділена, а тому перебуває у спільній власності та користуванні всіх співвласників. Крім того, у позивача на праві приватної власності є однокімнатна квартира, в якій він постійно проживає.

       Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 в судове засідання не з’явились, про день слухання справи повідомлені належним чином, просять слухати справу у їх відсутність.          

       Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає   задоволенню з таких підстав.          

       Як встановлено в судовому засіданні, спірне жиле приміщення є трикімнатною ізольованою квартирою жилою площею  40,7 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.

       Згідно свідоцтва про право власності на житло від 25 лютого 1998р. сторони є співвласниками спірної квартири по ? частині кожен   /ас  6/.  

       Згідно довідки ф. 3 сторони зареєстровані в спірній квартирі /ас 7/.

       Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу, позивач та відповідачка ОСОБА_2 розірвали шлюб 3.11.2005р. /ас 5/.

       Як видно з плану, спірна квартира складається з трьох ізольованих  кімнат площею 10,1, 12,6, 18,0   кв.м.  Житлова площа дорівнює  40,7 кв.м. /ас  28/

       Згідно ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

        Відповідно до роз’яснень Пленуму Верховного Суду України  «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності на жилий будинок» якщо виділ частки будинку в натурі неможливий, суд вправі за заявленим про це позовом встановити порядок користування відособленими приміщеннями /квартирами, кімнатами/ такого будинку. У цьому разі окремі підсобні приміщення /кухня, коридор тощо/ можуть бути залишені у загальному користуванні учасників спільної часткової власності.

       Враховуючи порядок користування, який склався між сторонами та відповідно до якого позивач займає кімнату площею 10,1 кв.м., що  ідеальна доля позивача  складає 40,7 : 4 = 10,17, тобто кімната, яку він займає, відповідає його ідеальної долі, а тому суд вважає, що визначення порядку користування, запропонованого позивачем, не порушить прав інших співвласників, що є підставою для задоволення позову.

       На підставі викладеного,  керуючись ст. ст. 358 ЦК України, ст.ст.   10, 57, 60, 88,  209, 212, 213, 214, 215, 218     ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

       Позов задовольнити.

       Визначити   порядок користування квартирою АДРЕСА_1 згідно якого виділити ОСОБА_1 кімнату площею 10,1 кв.м.,   ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 – дві кімнати площею 18 кв.м. та 12, 6 кв.м., всі інші приміщення залишити в загальному користуванні.

       Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом  подачі апеляційної скарги протягом 10 днів.

       

       Суддя

       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація