Справа № 2а-5823/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2010 р.
м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Клопота С.Л.,
при секретарі Герасенко А.В.,
за участі представника позивача
та відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Заступника прокурора міста Чернігова в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції,-
В С Т А Н О В И В :
19.11.2010 року заступник прокурора м. Чернігова в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі – відповідач) про стягнення фінансової санкції в розмірі 1 700 грн. 00 коп. Свої вимоги обґрунтовує тим, що в результаті перевірки транспортного засобу марки Volkswagen LT 35, номерний знак НОМЕР_1, що належить відповідачу, складено акт від 21.04.2010 року № 160646, в якому зафіксовано, що при наданні послуг з перевезення пасажирів по маршруту «Добрянка - Київ» в режимі нерегулярних перевезень, згідно дорожнього листа, перевізник не видав кожному пасажиру страхові поліси обов’язкового страхування на окремому бланку. За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону України «Про автомобільний транспорт» на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За вказане порушення начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області 19.05.2010 року винесено постанову № 101139 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 1 700 грн. 00 коп., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
В судовому засіданні відповідач позов не визнав просив в його задоволенні відмовити та зазначив, що вимог ст.. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» ним не порушено.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
На підставі завдання на перевірку № 077752 від 21.04.2010 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області здійснено перевірку транспортного засобу марки Volkswagen LT 35, номерний знак НОМЕР_1, що належить відповідачу, складено акт від 21.04.2010 року № 160646, в якому зафіксовано, що при наданні послуг з перевезення пасажирів по маршруту «Добрянка - Київ» в режимі нерегулярних перевезень, згідно дорожнього листа, перевізник не видав кожному пасажиру страхові поліси обов’язкового страхування на окремому бланку. Водій в акті перевірки зазначив, що з порушеннями згоден та підписав даний акт.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктом 48 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176, передбачено, що під час здійснення нерегулярних перевезень пасажирський перевізник забезпечує в установленому законодавством порядку страхування пасажирів.
Згідно ст. 5 Закону України «Про страхування» страхування може бути добровільним або обов'язковим.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 вищевказаного Закону особисте страхування від нещасних випадків на транспорті є одним із видів обов’язкового страхування.
Застрахованими, у відповідності до п. 2 Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.1996 року № 959 вважаються: пасажири з моменту оголошення посадки в морське або річкове судно, поїзд, автобус або інший транспортний засіб до моменту завершення поїздки; водії тільки на час обслуговування поїздки.
Згідно п. 3 вищезазначеного Положення кожному застрахованому перевізник, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс. Він може видаватися на окремому бланку або міститися на зворотному боці квитка.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що договір особистого страхування від нещасних випадків від 21.04.2009 року, укладений відповідачем з страховиком - закрите акціонерне товариство «Українська страхова компанія «Княжа» не звільняє перевізника від обов’язку обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті та видачі страхового полісу кожному пасажиру.
Відповідно до пунктів 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі-Порядок) справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно п. 26 Порядку, відповідачу 11.05.2010 року було надіслане рекомендованою кореспонденцією повідомлення про розгляд справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт в приміщенні територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Чернігівській області.
Відповідно до абзацу 3 ч 1. ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій від 19.05.2010 року № 101139 до відповідача, застосовано фінансові санкції в сумі 1 700 грн. 00 коп.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги заступника прокурора міста Чернігова в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а фінансова санкція стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Заступника прокурора міста Чернігова в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) фінансову санкцію в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. в дохід державного бюджету України на рахунок: 31118106700002 код ЄДРПОУ 22825965 КБК 21081100 МФО 853592 УДК в м. Чернігові держбюджет.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст.ст. 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: підпис С.Л. Клопот
З оригіналом згідно
Суддя: С.Л. Клопот