Справа № 2-5083/10
У Х В А Л А
"06" грудня 2010 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва Бірса О.В. перевіривши виконання вимог ст.ст.118-120 ЦПК України по справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа Київське міське управління юстиції про усунення від права на спадкування,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа Київське міське управління юстиції про усунення від права на спадкування.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що позовна заява подана з порушенням правил підсудності визначених цивільним процесуальним законодавством з наступних підстав.
Відповідно до ст. 109 Цивільного процесуального кодексу України позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її перебування. Позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
Статтею 114 ЦПК України встановлено виключну підсудність щодо нерухомого майна, яке є предметом спору .
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить лише усунути відповідачів від права на спадкування, тобто фактично між сторонами існує спір щодо права кожної сторони на спадкування, а не спір щодо нерухомого майна, а відтак, відсутні підстави для застосування ст. 114 ЦПК України.
Як вбачається з позовної заяви, відповідач ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1, а відповідач ОСОБА_3 проживає за адресою АДРЕСА_2, що за територіальною підсудністю не відноситься до Дніпровського районного суду м.Києва.
Згідно ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала.
На підставі викладеного, керуючись ст. 115, п. 4 ч. 3 ст. 121, ст.ст. 293, 294 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа Київське міське управління юстиції про усунення від права на спадкування повернути позивачеві для подання до належного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом п’яти днів з дня тримання копії ухвали до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.
С у д д я: