№ 2а-1542/10
У Х В А Л А
30 листопада 2010 року м. Київ
Голосіївський районний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Мазурик О.Ф.,
секретаря Коруни О.В.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району м. Києва, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
20 жовтня 2010 року ОСОБА_1, посилаючись на те, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідом II групи 1-ої категорії, звернувся до суду з вказаним позовом.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», він має право на щорічну допомогу на оздоровлення, яка відповідачами виплачується не в повному обсязі. Також зазначив, що він звертався до відповідачів із заявою про перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС», але отримав відмову.
Посилаючись на наведені обставини, позивач просив в разі потреби та з метою сприяння у використанні його права на використання ним у судовій системі України ефективного правового захисту та з метою не перебирання судами загальної юрисдикції на себе функцій Конституційного Суду України звернутися за встановленим порядком до Конституційного Суду України; визнати дії відповідачів, такими, що були здійсненні без урахування вимог ст. 152 Конституції України, ст. 1175 ЦК України, ст. 268 ЦК України відносно нарахування та виплати в заниженому розмірі щорічної допомоги на оздоровлення, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи; зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району м. Києва усунути порушення і провести перерахунок згідно ст. 48 З.У. №796-ХІІ від 28.02.1991 року щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі 5 мінімальних заробітних плат з 17.03.2006 року; зобов’язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат усунути порушення і провести виплату згідно ст. 48 З.У. №796-ХІІ від 28.02.1991 р. щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі 5 мінімальних заробітних плат з 17.03.2006 року; зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району м. Києва та Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат призначити йому як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії щорічну допомогу на оздоровлення згідно вимог ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991р. №796-Х11.
Вказана позовна заява підлягає залишенню частково без розгляду з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, 16.03.2010 року позивач звернувся до відповідача 1 з заявою про проведення перерахунку та виплату недоотриманих коштів. Згідно листа відповідача Управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району м. Києва державної адміністрації від 24.03.2010 року № 1189 позивачу відмовлено в здійсненні перерахунку та виплаті недоотриманих коштів. З адміністративним позовом до суду ОСОБА_1 звернувся 20 жовтня 2010 року.
Разом з тим в позовній заяві позивач просить суд захистити його права за період з 17.03.2006 року по день винесення рішення.
За встановлених судом обставин, суд дійшов висновку, що частина позовних вимог заявлена позивачем за межами строку звернення до адміністративного суду, тобто позивач пропустив шестимісячний строк, що встановлений для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Оскільки позов частково подано після закінчення строків звернення, заява про поновлення строку до суду не надходила, суд вважає, що є підстави для залишення позовної заяви частково без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району м. Києва, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити діїза період з дня 17.03.2006 року по 20.04.2010 року залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду, через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
- Номер: 2а-1542/10
- Опис: про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-1542/10
- Суд: Личаківський районний суд м. Львова
- Суддя: Мазурик Олена Федорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2015
- Дата етапу: 24.09.2015