Судове рішення #12397779

Справа 22ц-6573/2010                                   Головуючий у першій інстанції-

Категорія - цивільна                   Лямзіна Н.Ю.

  Доповідач – Шемець Н.В.

У Х В А Л А

06 грудня 2010 року                                                                                    м. Чернігів

Апеляційний суд Чернігівської області у складі:

головуючого-судді:                Позігуна М.І.,

суддів:                                     Шемець Н.В., Губар В.С.,

при секретарі:                         Кравченко В.В.

з участю:                                 ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою публічного акціонерного товариства „Акціонерний банк „Синтез” на ухвалу судді Деснянського районного суду м.Чернігова від              03 листопада 2010 року про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства „Акціонерний банк „Синтез” про стягнення суми вкладу,-

В С Т А Н О В И В:

    Ухвалою судді Деснянського районного суду м.Чернігова від 03 листопада 2010 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства „Акціонерний банк „Синтез” про стягнення суми вкладу.

    ПАТ АБ „Синтез” звернулося з апеляційною скаргою на зазначену ухвалу судді, просить її скасувати, посилаючись на те, що позовна заява ОСОБА_2  прийнята з порушенням правил підсудності. Апелянт зазначає, що Чернігівська філія банку „Синтез” не є юридичною особою, тому позов повинен бути направлений  за місцем знаходження юридичної особи в порядку, передбаченому п.2 ст.109 ЦПК України.    

26 листопада   2010 року до апеляційного суду Чернігівської області надійшла заява ПАТ АБ „Синтез” про відмову від апеляційної скарги.

Заслухавши  суддю-доповідача, пояснення  ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи та  обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до наступних висновків.

Згідно ч. 4 ст. 300 ЦПК України особа, яка подала апеляційну скаргу, має право протягом усього часу розгляду справи відмовитися від неї повністю або частково. Питання про прийняття відмови від апеляційної скарги і закриття у зв’язку з цим апеляційного провадження вирішується апеляційним судом, що розглядає справу, в судовому засіданні.

Із заяви  апелянта про відмову від апеляційної скарги  слідує, що відмова пов”язана з поданням ОСОБА_2 заяви про залишення його позову без розгляду.

ОСОБА_2  в судовому засіданні апеляційного суду  стверджував, що заява  про залишення позову без розгляду подана ним помилково і не відображає його дійсного волевиявлення.

Враховуючи,   що  хоча  право апелянта на відмову від апеляційної скарги не є обмеженим  і питання щодо прийняття відмови від апеляційної скарги не пов”язується з обов”язком апеляційного суду перевіряти, чи у зв”язку з такою відмовою не порушуються права будь-яких осіб, проте виходячи з того, що заява  про відмову від апеляційної скарги та закриття у зв”язку з цим апеляційного провадження апелянтом подана не  у зв”язку з  його реальним  наміром, а у зв”язку з подачею позивачем заяви про  залишення позову без розгляду,  тому апеляційний суд вважає, що у задоволенні заяви  ПАТ  „Акціонерний банк „Синтез” належить  відмовити.    

Щодо доводів апеляційної скарги про порушення судом першої інстанції правил підсудності, апеляційний суд враховує наступне.

Частиною 2 статті 109 ЦПК України визначено, що позови до юридичних осіб пред”являються в суд за  їхнім місцезнаходженням.

Проте ч.7 ст.110 ЦПК України передбачено, що позови, які виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням.  

Право вибору підсудності в таких випадках надається позивачеві.

      З договору банківського вкладу від 19 червня  2009 року (а.с.5) вбачається, що він укладений між позивачем та відповідачем в особі директора Чернігівської філії АБ „Синтез”, за місцем знаходження філії банку; квитанція від 19 червня 2009 року свідчить  про внесення позивачем суми вкладу   на рахунок саме  Чернігівської філії  АБ „Синтез” (а.с.6), тобто, саме з діяльності Чернігівської філії ПАТ „Акціонерний банк „Синтез” виник  позов, і, відповідно, позивач правомірно скористався своїм правом на пред”явлення позову за місцезнаходженням філії юридичної особи,  яка знаходиться у Деснянському районі м.Чернігова.

Оскільки оскаржувана ухвала  про відкриття провадження у справі постановлена суддею Деснянського районного суду м.Чернігова з дотриманням правил підсудності, тому  апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а ухвала судді залишенню без змін, як така, що постановлена з додержанням вимог закону.

Керуючись ст. ст.303,307,312 ч.1 п.1, 313-315, 317,319 ЦПК України, апеляційний суд, -   

У Х В А Л И В :

    В задоволенні   заяви  публічного акціонерного товариства „Акціонерний банк „Синтез”   про відмову від апеляційної скарги  і закриття апеляційного провадження – відмовити.

Апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства „Акціонерний банк „Синтез” – відхилити.

 Ухвалу судді Деснянського районного суду м.Чернігова від 03 листопада 2010 року про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства „Акціонерний банк „Синтез” про стягнення суми вкладу – залишити без змін.       

Ухвала  оскарженню не підлягає.   

    ГОЛОВУЮЧИЙ:                                            СУДДІ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація