Р І Ш Е Н Н Я справа № 2-724/2007
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
7 листопада 2007 року Золочівський районний суд Львівської області
в складі судді Постигача Б. А.
при секретарі Захарчук Н.Я.
розглянувши в судовому засіданні в м. Золочеві справу за позовом ОСОБА_1. до ОСОБА_2. про збільшення розміру аліментів,
ВСТАНОВИВ:
постановою судді Золочівського районного суду від 4.05.1998 року присуджено стягувати аліменти з ОСОБА_2. на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в користь ОСОБА_1 ( тепер після розірвання шлюбу її прізвище ОСОБА_1,) по 1/4 частині зі всіх видів його заробітку.
ОСОБА_1. звернулась в суд з позовом в якому просить збільшити розмір аліментів , які необхідно стягувати з відповідача до 1000 грн. щомісячно.
В обґрунтування позовних вимог позивачка покликається на те , що відповідач в 2000 році
виїхав за кордон і там працює. Вона жодного разу не отримувала аліментів на сина , хоча
відповідач має змогу надавати матеріальну допомогу синові.
В судовому засіданні свій позов ОСОБА_1. обґрунтовувала і тим , що відповідач за кордоном придбав автомобіль , а отже має змогу сплачувати аліменти на дитину по 1000 грн. щомісячно.
Відповідач ОСОБА_2. позову не визнав і пояснив , що він в 2004 році дійсно виїхав на заробітки в Португалію і був там до серпня 2007 року. За цей період він вислав аліменти позивачці в загальній сумі 7675 грн. в переводі на гривні.
Тепер він приїхав з Португалії і більше туди повертатись не буде. Він перебуває в шлюбі з іншою жінкою ОСОБА_4, має з нею двох неповнолітніх дітей . Крім цього він усиновив одну дитину дружини від першого шлюбу.
В даний час він тимчасово не працює , а тому сплачувати аліменти в сумі по 1000 грн. щомісячно не має ніякої можливості.
Позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
З копії постанови судді Золочівського районного суду від 4.05.1998 року видно , що цією постановою з ОСОБА_2. присуджено сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_3 по 1/4 частині щомісячно з його заробітку.
У відповідності до ст. 192 СК України розмір аліментів , визначених за рішенням суду або домовленістю між батьками , може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану , погіршення або поліпшення здоров'я когось з них.
Позивачка , вимагаючи збільшення розміру аліментів, покликається на те , що відповідач не платив аліментів і на зміну його матеріального становища.
Але ОСОБА_2. пред'явив суду оригінали банківських переводів з яких вбачається , що він пересилав позивачці гроші і в переводі на гривні їх загальна сума становить більше 7000 грн. Цей факт позивачка визнала.
Що стосується зміни матеріального становища , то ОСОБА_1. не подала жодного доказу про те , що матеріальне становище відповідача змінилось в сторону його покращання.
Відповідач навпаки пред'явив суду докази про зміну його сімейного становища.
Так , з копії свідоцтва про одруження видно , що він 12.02.1999 року одружився з ОСОБА_4. Від цього шлюбу в них є двоє своїх дітей : син ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , дочка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3. Крім цього він , як це встановлено в судовому засіданні і підтверджено копією свідоцтва про народження , усиновив дитину дружини від першого шлюбу і записаний батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4
Довідкою Мостиського споживчого товариства від 10.09.2007 року підтверджено , що дружина ОСОБА_2. не працює і перебуває у відпустці у зв'язку доглядом за дитиною.
Медичною довідкою лікуючого лікаря підтверджено , що сини відповідача ОСОБА_5 і ОСОБА_3 хворіють.
При таких обставинах суд приходить до висновку , що позивачка не довела підставності своїх вимог , а відповідач не має можливості сплачувати аліменти в більшому розмірі , ніж йому присуджені.
Керуючись ст. 209, 212 , 213, 214 ЦПК України , ст.192 СК України суд ,
ВИРІШИВ:
в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів відмовити. .
Рішення може бути оскаржене до апеляційного адміністративного суду Львівськї області на протязі 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана на протязі 10 днів з часу проголошення рішення.
Суддя: