Судове рішення #1239073
Справа № 1-99/2007

                                                                                                          Справа № 1-99/2007                                                                                                                            

 

 

П О С Т А Н О В А

                             

 

смт. Ратне                                                                                                 14 листопада  2007 року                                          

 

Ратнівський районний суд  Волинської області  в складі:

головуючого  судді          Ляха В.І.

при секретарі                    Омелько Н.І.

з участю прокурора         Стадніка О.А.                                

потерпілої                         ОСОБА_2               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ратне кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Поступель Ратнівського району Волинської області, громадянина України, українця, освіта середня спеціальна, одруженого, раніше не судимого, працює приватним підприємцем, жителя АДРЕСА_1, у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 172 ч.1 ст. 366 КК України, -

           

В С Т А Н ОВ И В:

 

           ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він займаючись підприємницькою діяльністю, як  фізична особа, будучи службовою особою, грубо порушив законодавство про працю та вчинив службове підроблення.

Який, в січні 2007 року, за усною домовленістю, без укладення трудового договору, прийняв на роботу в кафе «Козак» розміщеному в смт. Ратне Волинської області ОСОБА_2 на посаду кухаря. У встановлений законодавством про працю строк трудові відносини належним чином з ОСОБА_2 не оформив. Використовував її найману працю на протязі з січня по вересень 2007 року. Виплату заробітної плати ОСОБА_2 проводив у «конвертах». Чим своїми умисними діями грубо порушив вимоги ст. ст. 21,24,241 КЗпП України, ст.ст. 1,3,21,30 Закону України «Про оплату праці», що потягнули за собою істотні порушення трудових прав потерпілої ОСОБА_2:  права на працю за трудовим договором; права  на включення часу роботи в трудовий стаж працівника; права на щорічну відпустку із збереженням на її період місця роботи та заробітної плати; права на матеріальне забезпечення шляхом соціального страхування, а також у випадках захворювання, повної чи часткової непрацездатності.

Щоб скрити грубі порушення законодавства про працю в вказаний період, ОСОБА_1 складав і подавав до Ратнівської міжрайонної державної податкової інспекції щоквартальні звіти від 5 квітня, 3 липня, 2 жовтня 2007 року, форма яких передбачена додатком № 3 до Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку затвердженого Наказом № 599 Державної податкової адміністрації України від 29.10.1999 року, до яких вніс завідомо неправдиві відомості, що не відповідають дійсності, про відсутність факту використання ним праці найманого працівника ОСОБА_2.

           В пред'явленому обвинуваченні ОСОБА_1 вину свою визнав повністю, у скоєному щиро розкаявся, в показаннях підтвердив обставини прийняття ним на роботу в кафе «Козак» на посаду кухаря ОСОБА_2 без укладення з нею трудового договору. Даний факт він скрив при подачі щоквартальних звітів в Ратнівську міжрайонну державну податкову інспекцію.

Достовірність показань ОСОБА_1 стверджується показаннями потерпілої ОСОБА_2, свідка ОСОБА_3, дослідженими письмовими доказами складеними підсуднім звітами суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку за перший, другий, третій квартали 2007 року, поданими ним до Ратнівської міжрайонної державної податкової інспекції. (а.с. 43-47).

           Таким чином, дії ОСОБА_1 органами досудового слідства вірно кваліфіковані за ч.1 ст. 172 ч. 1 ст. 366 КК України за ознаками грубого порушення законодавства про працю, вчинення службового підроблення офіційних документів, шляхом внесення до них завідомо неправдивих відомостей.

           З даних про особу ОСОБА_1 встановлено, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей,  з позитивної сторони характеризується по місцю проживання.

           ОСОБА_1 активно сприяв розкриттю злочину, щиро покаявся, повністю відшкодував завдані ним потерпілій ОСОБА_2 збитки, усунув порушення трудового законодавства щодо потерпілої ОСОБА_2.

           Вчинені ОСОБА_1 суспільно-небезпечні діяння відносяться до злочинів невеликої тяжкості.

           Враховуючи встановлені обставини в справі, суд вважає за можливе, на підставі ст. 45 КК України, ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності, у зв'язку з його дійовим каяттям.

           Речові докази: щоквартальні звіти (а.с. 43-47) залишити в кримінальній справі відповідно ст. 81 КПК України.

Керуючись ст.1 ч. 1 ст.71 ст. 72 ст. 282 КПК України, ст. 45 КК України, суд -

 

                                                          П О С Т А Н О В И В:

 

              Кримінальну справу щодо ОСОБА_1 провадженням закрити, у зв'язку з його дійовим каяттям.                                             

              Обрану на досудовому слідстві відносно ОСОБА_1 міру запобіжного заходу  підписку про невиїзд - скасувати.

             На постанову суду протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до  апеляційного суду Волинської області через Ратнівський районний суд.

 

Суддя                                       підпис                                            Лях В.І.

 

Оригіналу відповідає.

Суддя Ратнівського

 районного суду                                                                              Лях В.І.

 

 

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація