Справа № 5-182/2010р.
П О С Т А Н О В А
20 жовтня 2010 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі :
головуючого судді Бурбели Ю.С.,
при секретарі Євтушок Ю.О.,
за участю прокурора Балійчука Р.І.,
представника ВКВІ Києво-Святошинського району ОСОБА_1,
засудженого ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві матеріали подання ВКВІ Києво-Святошинського району Київської області стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, про зарахування у строк покарання час перебування в місцях обмеження волі, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно подання ВКВІ Києво-Святошинського району постановою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 03.09.2010 року засудженому ОСОБА_2, що відбував покарання у виді обмеження волі в ВЦ №108, в порядку ст. 82 КК України, ст. 407 КПК України невідбута частина покарання замінена більш м'яким покаранням у виді громадських робіт строком на 240 годин. За даними установи відбування покарання засуджений був звільнений з ВЦ № 108 у звязку з набранням постанови суду законної сили (ч.1 ст.402 КПК України) та надходження відповідних документів (ч.5 ст.153 КВК України) 13.09.2010 року.
Відповідно до положень ст. ст. 402, 403 КПК України постанова суду, що набрала законної сили, виконується після закінчення строку на подачу апеляції. Такий строк по справі засудженого ОСОБА_2 припадав на 13.09.2010 року, коли засуджений реально і був звільнений з виправної колонії.
Разом з тим, Бердичівський міськрайонний суд , застосувавши до засудженого ст.82 КК України та замінивши не відбуту частину покарання на громадські роботи, не врахував у своєму рішенні час перебування засудженого в місцях обмеження волі з дати прийняття рішення до дати набрання постанови законної сили, що складає 10 днів.
Таким чином, засуджений ОСОБА_2 повинен відбувати покарання у виді громадських робіт на загальний строк більший, ніж постановлений за вироком Києво-Святошинського районного суду Київької області від 19.12.2006 року.
Відповідно до ст. 409 КПК України протиріччя між судовими рішеннями (вироком та постановою), що виникли при їх виконанні, вирішуються судом за місцем виконання вироку.
Відповідно до ст. 72 КК України, одному дню обмеження волі відповідає 8 годин громадських робіт.
В судовому засіданні представника ВКВІ Києво-Святошинського району вимоги подання та доводи на їх обгрунтування підтримав, просив подання задовольнити.
Прокурор висловив думку про те, що подання не підлягає до задоволення, оскільки в постанові суду, якою засудженому невідбута частина покарання замінена більш мяким покаранням у виді громадських робіт, не зазначено конкретного строку невідбутого покарання.
Вивчивши подання, дослідивши матеріали справи, вислухавши представника ВКВІ Києво-Святошинського району та зясувавши думку прокурора, суд дійшов до висновку про відсутність підстав про зарахування у строк покарання засудженому ОСОБА_2 10-ти денного часу перебування в місцях обмеження волі з часу винесення постанови про заміну невідбутого строку покарання, більш мяким покаранням до звільнення з місць обмеження волі, оскільки в постанові суду, якою засудженому невідбута частина покарання замінена більш мяким покаранням у виді громадських робіт, не зазначено конкретного строку невідбутого покарання.
На підставі викладеного, керуючись ст. 72 КК України, ст. 409 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні подання відділу кримінально-виконавчої інспекції Києво-Святошинського району Київської області, щодо зарахування в строк покарння у виді громадських робіт часу перебування в місцях обмеження волі ОСОБА_2 .
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом семи діб з моменту її винесення.
Суддя Бурбела Ю.С.