УХВАЛА
про виправлення описки у судовому рішенні
«02» листопада 2010 року м. Дніпропетровськ
Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого – судді Спаї В.В.,
при секретареві – Карнауховій К.Ю.,
розглянувши відкритому судовому засіданні питання про виправлення описки у судовому рішенні,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська знаходилася цивільна справа за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів; рішенням суду від 26.08.2010 р. заяву було задоволено, та було ухвалено встановити факт належності ОСОБА_3 правовстановлюючого документу – свідоцтва про право власності на житло: квартиру №АДРЕСА_1, виданого 23.03.1993 року Дніпропетровським метисним виробничим об’єднанням згідно розпорядження №76, та встановити факт складення ОСОБА_3 06.01.2002 року заповіту, посвідченого державним нотаріусом Дніпропетровської державної нотаріальної контори Яворською Л.А. та зареєстрованим в реєстрі за №2-76, на ім’я ОСОБА_1 та ОСОБА_2; рішення суду в апеляційному порядку оскаржено не було та набрало законної сили, та 28.10.2010 р. до суду надійшла заява ОСОБА_2 про виправлення описки у тексті судового рішення, в якій заявниця висловлює до суду прохання про виправлення у резолютивній частині судового рішення дати складення заповіту та зазначення замість «06.01.2002 року» - «26.01.2002 року».
У судове засідання ані заявники, ані заінтересовані особи не з’явилися, причини неявки суду не повідомили; у порядку ч. 4 ст. 219 ЦПК України питання про виправлення описки у судовому рішенні розглядається у відсутності осіб, які не з’явилися.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.
Як було встановлено судом, у резолютивній частині судового рішення від 26.08.2010 р. у зазначеній вище судовій справі було допущено описку, адже було ухвалено встановити факт складення ОСОБА_3 06.01.2002 року заповіту, посвідченого державним нотаріусом Дніпропетровської державної нотаріальної контори Яворською Л.А. та зареєстрованим в реєстрі за №2-76, на ім’я ОСОБА_1 та ОСОБА_2, тоді як дійсною датою складення ОСОБА_3 заповіту є 26.0.12002 р., копія якого є у матеріалах даної цивільної справи та даний доказ також було досліджено судом за судового розгляду; разом з тим у мотивувальній частині рішення суду міститься посилання на даний доказ та судом дата складення ОСОБА_3 заповіту зазначена відповідно до наявної у матеріалах справи копії цього документа, тобто 26.01.2010 р.
Таким чином, беручи до уваги те, що судом було допущено описку у резолютивній частині рішення, дана описка підлягає виправленню, та тому суд, керуючись ч. 1 ст. 219 та ст. 210 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Виправити у третьому абзаці резолютивної частини рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська, ухваленого 26.08.2010 р., у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, описку.
Вважати правильною дату складення ОСОБА_3 заповіту, посвідченого державним нотаріусом Дніпропетровської державної нотаріальної контори Яворською Л.А. та зареєстрованим в реєстрі за №2-76, на ім’я ОСОБА_1 та ОСОБА_2, «26.01.2002 р.» замість «06.01.2002 р.».
Дана ухвала є невід'ємною частиною повного та короткого тексту вступної і резолютивної частин рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 26.08.2010 року у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська; апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя