Судове рішення #12389175

Справа №2-1495/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ    

29 листопада 2010 року                              смт. Леніне

          Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим у складі

    головуючого судді Кондрак Н.Й.

при секретарі   Красненчук А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ленінської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до Ленінського районного суду АР Крим із позовною заявою до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Свої вимоги мотивує тим, що через знаходження на лікуванні тривалий час вона не змогла вчасно звернутися до нотаріусу з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті її матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3. Вважає, що строк на звернення до нотаріальної контори нею пропущений з поважних причин та просить суд надати їй додатковий строк для прийняття спадщини.

У судове засідання позивачка не з’явилася, направила до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, на позові наполягає з наведених в ньому підстав.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, направив до суду заяву про згоду з позовними вимогами.

Згідно ст. 197 ч. 2 ЦПК України в зв’язку з неявкою учасників процесу в судове засідання фіксування технічними засобами не проводилось.

Всебічно дослідивши матеріали справи та оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд  приходить до висновку про обґрунтованість позову.

Як встановлено судом, позивач ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянкою України, зареєстрована за адресою: АРК, АДРЕСА_1 (а.с. 3), є інвалідом другої групи з дитинства (а.с. 5). 26 жовтня 1985 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зареєстрували шлюб, після реєстрації шлюбу позивачу було присвоєно прізвище ОСОБА_4. 24 грудня 1993 року даний шлюб було розірвано (а.с. 6). Рішенням Ленінського районного суду АРК від 15.02.2010 року по справі №2о-27/10 було встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є донькою ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3. рішення не оскаржувало ся та набрало законної сили (а.с. 8).  Як вбачається з наданих позивачем копіq медичних документів, вона тривалий час знаходилася на лікуванні (а.с. 9,10,11,12,13).

Згідно копії свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у смт. Леніне, Ленінського району АРК (а.с. 7). Як вбачається з відповіді Ленінської державної нотаріальної контори, спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилася (а.с. 23-24). Згідно постанови від 23.11.2010 року державний нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з пропущенням строку для прийняття спадщини.

Згідно п. 4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України 2003 року цей кодекс застосовується до правовідносин, які виникли з 1 січня 2004 року, а також до спадщини, яка відкрилась, але не була ніким прийнята на момент вступу його в законну силу. Оскільки спадкодавець ОСОБА_2 померла у 2009 році, до спадщини, яка відкрилася після її смерті, застосовуються положення ЦК України 2003 року.

Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України (в редакції 2004 року) за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи наведене, суд вважає доказаним, що позивач ОСОБА_1 дійсно є спадкоємцем померлої ОСОБА_2, строк для прийняття спадщини позивачем було пропущено з поважних причин, зокрема через знаходження тривалий час на лікуванні, та надання додаткового строку на прийняття спадщини не порушить прав та інтересів третіх осіб, оскільки інших спадкоємців не має і орган місцевого самоврядування не заперечує проти задоволення позову.

На підставі викладеного та керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. 3, 11, 15, 131, 174, 179, 208, 212-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визначити додатковий строк у шість місяців з дня набрання рішенням законної сили на подання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_3 після смерті ОСОБА_2.

  Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Ленінський районний суд АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

Суддя                                                                    Кондрак Н.Й.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація