Судове рішення #12387230

                                                                                                                 

                    РІШЕННЯ

                                                          ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ                             Справа  №  2-4470/10

                12 листопада 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:  

     головуючого – судді Куковенкова С.В.

    при секретарі  –  Куліковій В.В.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -

                                                                ВСТАНОВИВ:

           Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Олександрії померла його дружина – ОСОБА_2.  Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з ? частини квартири АДРЕСА_1.  Інша ? частина квартири належить йому.

            Їх з померлою право спільної сумісної власності на квартиру посвідчене  Свідоцтвом на право власності на житло від 25 січня 2001 року за № 15715.

            Позивач зазначає, що він є єдиним спадкоємцем спадкоємцем після смерті дружини та відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, він прийняв спадщину після її смерті, оскільки проживав з нею разом у спільній квартирі.

           Однак, нотаріусом йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті  одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлих у спільному майні.

    Тому, просить суд визнати за ним, в порядку спадкування за законом, право власності на вищевказане спадкове майно.

            В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.  

Представник відповідача в судовому засіданні  визнав позовні вимоги.

            Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

            В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Олександрії померла дружина позивача – ОСОБА_2.  Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з ? частини квартири АДРЕСА_1. Інша ? частина квартири належить позивачу, на праві спільної сумісної власності на квартиру, що посвідчено Свідоцтвом на право власності на житло від 25 січня 2001 року за № 15715.

            Судом встановлено, що позивач є єдиним спадкоємцем спадкоємцем після смерті дружини та відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, він прийняв спадщину після її смерті, оскільки проживав з нею разом у спільній квартирі.

           Однак, нотаріусом  відмовлено позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті  одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлих у спільному майні.

   Суд вважає за можливе визнати за позивачем, в порядку спадкування за законом, право власності на вищевказане спадкове майно, оскільки перешкодою для отримання свідоцтва про право власності на квартиру в порядку спадкування у державного нотаріуса є те, що у правовстановлюючому документі позивач та його померла дружина зазначені як співвласники, без визначення їх частки в спільній власності.

    Згідно з ст. 370 ЦК України,  частки кожного з співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

    Виходячи з цієї норми, суд вважає, що померла була власником саме ? частини зазначеного вище нерухомого майна.

             На підставі викладеного, позов слід задовольнити у повному обсязі.

             Керуючись ст. ст. 370, 1258, 1261, 1268, 1269, 1270 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 209, 212, 214-215, 218  ЦПК України,  суд –

                                                                       ВИРІШИВ:

            Позов задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті його дружини, ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на спадкове майно – ? частину квартири АДРЕСА_1.

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

             Головуючий:                                                                                            Куковенков С.В.

           Рішення набрало законної сили 23 листопада 2010 року:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація