Судове рішення #12387218

                                                                                                                                   

Справа  № 2-4093/10

                 Р І Ш Е Н Н Я

                                                   І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                23 листопада 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

          головуючого - судді  Куковенкова С.В.

        при секретарі – Стасенко Ю.С., Борозні Л.М.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Олександрійської міської ради, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

                                                            В С Т А Н О В И В:

           Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що співвідповідачка за позовом - ОСОБА_2 доводиться йому матір'ю, а його батьку - ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року, доводилася дружиною.

Батько мав рідну тітку, ОСОБА_4, яка ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 НОМЕР_1.

Після  смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1. Спадкове майно належало ОСОБА_4 на підставі рішення суду від 04.02.1971 р. (1/2 будинку) та Свідоцтва про спадщину від 23.09.1997 р. № НОМЕР_2 (1/2 будинку), що підтверджується довідкою № 604 ОМБТІ від 30.03.2001 р. та Довідкою ОМБТІ від 23.01.1998 р.

Зазначає, що на момент смерті ОСОБА_4 єдиним спадкоємцем, що прийняв спадщину, був його батько. Він проживав разом з спадкодавцем і не подавав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті тітки, однак, він будучи спадкоємцем п'ятої черги, відповідно до ч. З ст. 1268 ЦК України, вважається таким, що прийняв спадщину, оскільки постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, заяву про відмову від спадщини він не подавав. Дана обставина може бути підтверджена свідками.  

Спадкоємців першої черги ОСОБА_4 не мала. Спадкоємицею другої черги була її рідна сестра - ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що доводилася матір'ю його батькові, а йому - бабусею. ОСОБА_5 спадщину після ОСОБА_4 не прийняла, оскільки з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не зверталася і на момент відкриття спадщини не мешкала з спадкодавцем, постійно проживала за місцем реєстрації в АДРЕСА_2.

              ІНФОРМАЦІЯ_1 року його батько помер, що є часом відкриття спадщини для нього.

Після смерті батька відкрилась спадщина, що складається з житлового будинку АДРЕСА_1.

Відповідач з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не зверталася, на момент смерті спадкодавця з ним не проживала, отже, спадщину не прийняла.

Таким чином, він є єдиним спадкоємцем першої черги, що прийняв спадщину, оскільки,   в силу ч. 4 ст. 1268 ЦК України, малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважається такою, що прийняла спадщину, крім   випадків, встановлених частиною другою-четвертою статті 1273 цього кодексу.

Те, що ОСОБА_5 та ОСОБА_4 походять від одних батьків, є сестрами, підтверджується Витягами з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 від 30 липня 2010 р. та копією паспорта ОСОБА_5 .

           Те, що ОСОБА_5 і ОСОБА_3 доводилися один одному матір’ю  та сином підтверджується Довідкою про народження  №  621.

            Батьківство ОСОБА_3 щодо нього підтверджується свідоцтвом про його народження.

            Отже, спірний будинок належав його батькові - ОСОБА_3 як спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 р. його рідної тітки - ОСОБА_4.

            Йому спірний будинок перейшов у спадок після батька. У зв'язку з відсутністю у батька документів на спірний будинок, він змушений звернутися до суду з цим позовом.

            У зв'язку з вказаними обставинами просить встановити юридичний факт, що його батько, ОСОБА_3, прийняв спадщину у виді житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 після смерті своєї тітки, ОСОБА_4 та визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом, після смерті батька ОСОБА_3, на зазначене спадкове майно.

          Позивач та його представник в судовому засіданні 19.10.10 року підтримали позовні вимоги.

          Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні 19.10.10 року позовні вимоги визнала.

          Представник відповідача – Олександрійської міської ради - в судовому засіданні 23.11.10 року позовні вимоги не визнав, суду пояснив, що позов не може бути задоволений, оскільки, відповідно до повідомлення на запит суду Першої Олександрійської державної нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_4 спадщину прийняла її рідна сестра – ОСОБА_5..

          Заслухавши пояснення представника відповідача, допитавши свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню.

          Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м. Олександрії померла ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1.

             Згідно з повідомленням першої Олександрійської державної нотаріальної контори,  № 1322/01-14 від 03 листопада 2010 року, після смерті ОСОБА_4 спадщину прийняла її сестра, ОСОБА_5.

             Таким чином, зазначений житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_5, а не померлому батькові позивача, про що зазначається у позові.

         За таких обставин, позовні вимоги щодо встановлення юридичного факту, що батько позивача, ОСОБА_3, прийняв спадщину у виді житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 після смерті своєї тітки, ОСОБА_4 та визнання за позивачем права власності в порядку спадкування за законом, після смерті батька ОСОБА_3, на зазначене спадкове майно – не підлягають задоволенню, як такі, що не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні.

          Керуючись ст. ст. 316 – 319, 328, 1216- 1233, 1261 – 1269, 1278 ЦК України, ст. ст. 10, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

                                                                      В И Р І Ш И В:

            У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 – відмовити, в повному обсязі.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

 

  Головуючий:                                                                                       Куковенков С.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація