Справа №6-123/10
УХВАЛА
Іменем України
14 жовтня 2010 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі :
головуючого: Циганаш І.А.
при секретарі: Федоровій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді подання державного виконавця Кіровського ВДВС Кіровоградського МУЮ про тимчасову відмову у виїзді за кордон ОСОБА_1 , -
ВСТАНОВИВ :
Державний виконавець Кіровського ВДВС Кіровоградського МУЮ О.Ю. Костяний звернувся до суду з вищевказаним поданням. Вказав, що в Кіровському ВДВС Кіровоградського МУЮ на примусовому виконанні перебуває виконавчий лист №2-2880, виданий 14.10.2009 року Ленінським райсудом м. Кіровограда про стягнення з ОСОБА_1 боргу в сумі 30761,80 грн. на користь ВАТ « Банк « Фінанси та Кредит »04.06.2010 року відповідно до вимог ст. 24 ЗУ « Про виконавче провадження » державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копії якої направлено сторонам та суду. Державним виконавцем на адресу боржника неодноразово направлялися виклики до державного виконавця, але боржник за викликами не з»являвся. Також, державним виконавцем здійснено неодноразові виходи за місцем проживання боржника для перевірки майнового сану. Але потрапити до квартири не вдалося, про що складено відповідні акти. Відповідно до ст. 6 ЗУ « Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України » просить вирішити питання про тимчасову відмову у виїзді за кордон ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до повного виконання рішення суду.
Представник Кіровського ВДВС Кіровоградського МУЮ, ОСОБА_1. ОСОБА_3, представник ВАТ « Банк « Фінанси та Кредит » в судове засідання не з»явилися, про час та місце слухання справи повідомлялися в установленому законом порядку, причини неявки суду не повідомили.
Дослідивши обставини справи, суд вважає, що подання не підлягає задоволенню за наступних обставин.
Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Розділом VI ЦПК України визначено перелік процесуальних питань, які вирішує суд у зв’язку з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб).
У вказаному розділі не передбачено права суду, та не визначено порядку розгляду місцевим загальним судом, в процесі виконання судових рішень, питань щодо обмеження боржника у праві виїзду за кордон.
Відповідно до п.п.2, 5 ч.1 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта та громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадку коли діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання — до виконання зобов’язань, або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України; він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, — до виконання зобов’язань.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» відмова в оформленні паспорта чи продовженні терміну його дії або тимчасове затримання паспорта чи його вилучення можуть бути оскаржені громадянином до суду за місцем його проживання. У разі відмови громадянину України у виїзді за кордон з підстав, передбачених пунктами 1, 2 і 6-8 частини першої статті 6 цього Закону, він може оскаржити цю дію у судовому порядку за місцем свого проживання. Відмова у виїзді з України з підстав, передбачених пунктами 3-5 і 9 частини першої статті 6 цього Закону, оскарженню не підлягає.
Тобто вказаними нормами передбачено випадки, за яких громадянин може бути обмежений у праві виїзду за кордон, а також передбачено можливість оскарження до суду дії пов»язаної із відмовою у дачі дозволу на виїзд за кордон, однак не передбачено, що заборону на виїзд громадянина за кордон може застосовувати суд.
Враховуючи те, що нормативно – правовими актами, що регуюють питання виїзду громадян України за кордон, а також цивільним процесуальним Кодексом України не передбачено право суду в ході виконання судових рішень обмежувати право громадян на виїзд за кордон, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні подання.
Керуючись ст.ст.6, 8 Закону України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України», ст. ст. 33 Конституції України, суд , -
УХВАЛИВ :
В задоволенні подання державного виконавця Кіровського ВДВС Кіровоградського МУЮ про тимчасову відмову у виїзді за кордон ОСОБА_1 - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Циганаш І.А.