Судове рішення #12385801

                                                                              Справа № 2-а-514/2010 р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада  2010  року        Костопільський  районний суд  Рівненської  області

в  особі :   головуючого-судді               Піскунов В.М.

                  при  секретарі                         Яцук О. П.

             

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль справу за  адміністративним позовом ОСОБА_1 до старшого інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ м. Рівне, лейтенанта міліції Семенюка Олександра Анатолійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

В  С  Т  А Н  О  В  И  В :

У зазначеному позові ОСОБА_1 вказує, що 30.07.2010 року відповідачем винесено постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП та накладено адмінстягнення  у виді штрафу в розмірі 450 грн. У постанові вказано, що 30.07.2010 року  о 17 год. 55 хв. на перехресті Д. Галицького – Київська в м. Рівне, керуючи автомобілем «Вольксваген» гр. ОСОБА_1 порушив правила проїзду перехресть, повертаючи ліворуч не виконав вимогу сигнала світлофору – проїхав перехрестя на заборонений сигнал світлофору, червоний, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП.

Вказану постанову вважає незаконною і такою, що не відповідає вимогам закону, оскільки, зазначеного у ній порушенння  Правил дорожнього руху не допускав. При складанні протоколу про адмінправопорушення та винесенні оспорюваної постанови, посадова особа не з'ясувала всіх обставин справи, що підлягають з'ясуванню та мають значення для правильного вирішення справи згідно ст. 280 КУпАП. Зокрема наявність в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення. Так, відповідачем не було враховано його пояснень з приводу того, що він почав виконання повороту ліворуч на зелений сигнал світлофору, дотримуючись вимог п. 16.6 ПДР України, пропускаючи зустрічний транспорт зупинився на перехресті і в той час сигнал світлофору змінився на червоний. Керуючись п. 16.8 ПДР України він завершив маневр. За таких обставин у його діях не міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП.

В судове засідання позивач не з'явився. Звернувся до суду із заявою, в якій просить справу розглянути у його відсутності, позовні вимоги підтримує.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся вчасно та належним чином. Причини неявки суду не повідомив.

Беручи до уваги клопотання позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд  вважає що адміністративний позов є обгрунтованим  та підлягає до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що 30.07.2010 р. відповідачем винесено постанову серії ВК №144345  про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП за порушення правил проїзду перехресть та накладено адміністративне стягнення в розмірі 450 грн.

Жодних доказів у підтвердження вини позивача у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення відповідачем не надано.

З наданих суду доказів вбачається, що порушення правил дорожнього руху позивач не допускав та адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП не вчиняв.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Але відповідач в судове засідання не з'явився, не надав достатніх доказів правомірності своїх дій та не спростував доводи позивача.

А тому в суду є підстави вважати позовні вимоги ОСОБА_1 обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження по справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Зазначених вимог закону відповідачем при притягненні позивача до адміністративної відповідальності не дотримано.

У відповідності  до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв"язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку встановлених законом.

Відповідно до ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову по справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

На  підставі  наведеного  та  керуючись  ст.11, 41, 71, 171-2 КАС України, ст.ст.7, 9, 245, 247, 251, 258, 268, 279, 280, 284, 287, 288, 293  КУпАП,  суд

                                                П  О  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

Позовну заяву ОСОБА_1 до старшого інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ м. Рівне, лейтенанта міліції Семенюка Олександра Анатолійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.

Постанову серії ВК №144345 по справі про адміністративне правопорушення від 30.07.2010 року - скасувати.

Провадження у справі  -  закрити.  

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

               

СУДДЯ:                                                                          Піскунов В. М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація