Справа №2-9535/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2010 року Бердянський міськрайонний суд
Запорізької області
в складі: головуючого судді – Крамаренко А.І.
при секретарі – Корнієнко Н.І.
за участю: позивачів – ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Берестівської сільської ради Бердянського району ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачі підтримали позовні вимоги і пояснили, що їх батьку – ОСОБА_4 на підставі сертифікату серії ЗП№0140366 належало право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП ім. Кірова Бердянського району в розмірі 8,517 умовних кадастрових гектарів.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 помер. Після його смерті відкрилась спадщина на зазначене вище право на земельну частку (пай). Заповіту померлий не залишив, а спадкоємцями за законом є позивачі.
У встановлений законом строк вони не звернулись до нотаріальної контори через юридичну необізнаність.
Просили визначити позивачу додатковий строк в два місяця для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Представник Берестівської сільської ради Бердянського району в судове засідання не з’явився. Подав заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким , що підлягає задоволенню.
З наданої до суду копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 18.05.2007 року виконкомом Берестівської сільської ради Бердянського району, видно, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Берестове Бердянського району, актовий запис №23.
Родинні відносини померлого з позивачем підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд приймає до уваги пояснення позивачів щодо причин пропуску встановленого законом строку прийняття спадщини, і вважає причини пропуску позивачами строку прийняття спадщини поважними.
Керуючись ст. ст. 15, 60, 212- 215 ЦПК України, ст. ст. 1233, 1235, 1237, 1238, 1270, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті 17 травня 2005 року ОСОБА_4 в два місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання цього рішення.
Суддя А.І. Крамаренко