Апеляційний суд Полтавської області
Справа № 9-63 2010 року
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26 листопада 2010 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Полтавської області Давиденко Е.В., з участю прокурора Бутрія О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава матеріали справи про продовження строку тримання під вартою до 6 місяців відносно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Харків, громадянина України, українця, який не одружений, не працює, має неповну середню освіту, мешкає: в АДРЕСА_1, раніше судимого, –
обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.186 КК України, -
У С Т А Н О В И В :
Органами досудового слідства ОСОБА_2 обвинувачується в тому, що 31 серпня 2010 року близько 08 год.00 хв. в м. Лохвиця Полтавської області, він діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_3, ОСОБА_4 та іншими невстановленими слідством особами шляхом вільного доступу зайшли до магазину «Ювелір» ПП ОСОБА_5, що розташований за адресою м. Лохвиця вул. Леніна 17, де застосовуючи до продавця ОСОБА_1 насильство, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я, відкрито викрали ювелірні вироби із золота пробою вмісту ДМ 585%, а саме каблучки, сережки, ланцюжки, браслети, підвіски, всього 636 найменувань загальною вагою 2523,5 гр. Після цього злочинці втекли з місця скоєння злочину на автомобілі «BMW-318і» д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4
Враховуючи, що станом на 31 серпня 2010 року вартість одного граму золота у виробі проба вмісту ДМ 585 % становить 320 грн., обвинувачені завдали потерпілій ОСОБА_5 матеріальну шкоду 807520 грн., що в 1818 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить особливо великі розміри.
01 серпня 2010 року СВ Лохвицького РВ ГУМВС України в Полтавській області було порушено кримінальну справу за ст.186 ч.5 КК України.
01 серпня 2010 року о 22 год. 00 хв. ОСОБА_2 затриманий в порядку ст.115 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ст.186 ч.5 КК України. 04.08. 2010 року Октябрським районним судом м. Полтава обрана захід взяття під варту.
11 серпня 2010 року ОСОБА_2 пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ст.186 ч.5 КК України, в якому він визнав свою вину.
01 жовтня 2010 року Октябрським районним судом м. Полтава термін тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_2 продовжено до 4 місяців.
17 листопада 2010 року заступником прокурора Полтавської області строк слідства продовжено до 6 місяців.
В поданні слідчого в ОВС СВ УБОЗ в Полтавській області УМВС України в Полтавській області ставиться питання про продовження строку тримання під вартою ОСОБА_2 до 6 місяців, з посиланням на те, що строк тримання обвинуваченого під вартою закінчується, підстав для його заміни немає, а для всебічного, повного та об'єктивного розслідування по справі необхідно провести ряд слідчих дій.
Заслухавши думку прокурора, слідчого в ОВС та начальника СВ УБОЗ в Полтавській області УМВС України в Полтавській області, які підтримали подання, перевіривши матеріали справи, вважаю за необхідне задовольнити подання та продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_2 до 6 місяців з таких підстав.
Як вбачається із справи, ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 13 років.
Чотирьохмісячний строк тримання ОСОБА_2 під вартою закінчується 01 грудня 2010 року, але для всебічного, повного та об'єктивного розслідування кримінальної справи необхідно провести ряд слідчих дій, а саме:
? встановити місце знаходження та допитати ряд свідків;
? за необхідності провести зводини віч-на-віч;
? допитати обвинувачених, щодо нововиявлених епізодів злочинної діяльності;
? встановити місцезнаходження майна здобутого злочинним шляхом;
? провести судово-психіатричну експертизу ОСОБА_3;
? у повному обсязі зібрати характеризуючий матеріал на усіх учасників злочину, а саме: вимоги про судимість, характеристики, довідки про стан здоров'я та склад сім'ї;
? провести медичні комісії обвинуваченим;
? перевірити обвинувачених на причетність до вчинення інших злочинів;
? витребувати відповідь на доручення від органу дізнання;
? винести судження по свідкам та обвинуваченим по кримінальній справі;
? скласти постанову про притягнення як обвинуваченого по даній кримінальній справі, яку погодити в прокуратурі;
? скласти та пред'явити кінцеве обвинувачення;
? допитати обвинувачених та провести інші слідчі дії;
? ознайомити обвинувачених та потерпілих з матеріалами кримінальної справ;
? скласти обвинувальний висновок.
Враховуючи наведене та зважаючи, що підстав для зміни чи скасування запобіжного заходу відносно ОСОБА_2 немає, оскільки є підстави вважати, що перебуваючи на волі він може уникнути слідства та суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень, враховуючи його вік, стан здоров’я, матеріальний стан, подання підлягає до задоволення, а строк утримання ОСОБА_2 під вартою продовженню в межах установленого строку слідства.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 156, 165-3 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Подання слідчого з ОВС СВ УБОЗ в Полтавській області УМВС України в Полтавській області – задовольнити.
Продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_2 до 6 (шести) місяців тобто до 01 лютого 2011 року.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Полтавської області Е.В. Давиденко