Справа № 2-Ц-218 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМ*Я М УКРАЇНИ
23 квітня 2007 року Місцевий районний Белградський суд Одеської області
в складі: головуючої судді Сабади В.В.
при секретарі Ковтун О.І.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Болграді справу за позовом ОСОБА_1
ДО ОСОБА_2
ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ЧАСУ СПІЛКУВАННЯ З ДИТИНОЮ
встановив:
Позивач, ОСОБА_1, просив зобов'язати відповідачку не чинити йому перешкод в його спілкуванні з їх сином , ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження і встановити час спілкування з ним в суботу з 14 годин 30 хвилин до 12 годин неділі та в середу з 18 до 20 години посилаючись на те, що вони з нею шлюб розірвали, живуть окремо, син мешкає з відповідачкою, яка, незважаючи на встановлення органом опіки часу його спілкування з сином, чинить йому в цьому перешкоди. Стверджував, що ОСОБА_2 в встановлений органом опіки час, сина йому не дає і не бажає, щоб він спілкувався з ним.
Відповідачка, ОСОБА_2, позов визнала частково. Проти спілкування позивача з сином не заперечувала. Стверджувала, що вона ніяких перепон в їх спілкуванні не чинить, але згоди на зустрічі позивача з дитиною, в встановлені для цього дні та години, не надала. Просила, врахувати вік дитини і змінити час спілкування батька з сином, встановивши його в неділю з 10 до 12 години та в дитсадку до 17 години, в один із днів серед неділі.
Суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Встановлено, що сторони знаходилися в зареєстрованому шлюбі, який потім 29.08.2006 року розірвали в відділі РАЦС Белградського районного управління юстиції Одеської області. У них є син, ОСОБА_3, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
На час слухання справи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 живуть окремо. їх син мешкає зі своєю матір*ю, яка, зареєструвавши інший шлюб, змінила своє прізвище «ОСОБА_1» на «ОСОБА_4» і зі своєю сім*єю живе в іншому селі..
Згідно ст. 141 Сімейного Кодексу України мати і батько мають рівні права щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їх прав та обов'язків щодо дитини.
На підставі ст. 157 того ж Кодексу батьки зобов'язані вирішувати питання про виховання дитини спільно. Ця ж стаття надає право батькові, який живе окремо від дитини, на спілкування з нею.
Так як позивач та відповідач не змогли самостійно вирішити спір щодо спілкування з сином, районна Рада опіки і піклування Белградської райдержадміністрації Одеської області, на підставі заяви ОСОБА_1, встановила його час спілкування з сином з 14 години 30 хвилин суботи до 12 години неділі та в середу з 18 до 20 години, що не суперечить вимогам ст.158 Сімейного Кодексу.
Викладене підтверджується:
2
- свідоцтвом про розірвання шлюбу між сторонами, виданим 25.10.2006 року відділом РАЦС Белградського районного управління юстиції Одеської області на підставі актового запису № 138 від тієї ж дати.
- свідоцтвом про народження ОСОБА_3 народження ІНФОРМАЦІЯ_1
року, виданим відділом РАЦС Белградського районного управління юстиції Одеської
області на підставі актового запису №15, де сторони записані його батьками;
висновком районної Ради опіки і піклування Белградської райдержадміністрації Одеської області від 26.12.2006 року згідно якого час спілкування позивача з сином встановлений з 14 години ЗО хвилин суботи до 12 години неділі та в середу з 18 до 20 години;
- свідоцтвом про шлюб, виданим Залізничненською сільською Радою Белградського
району Одеської області 19.01.2007 року на підставі запису акту №1, про реєстрацію
відповідачкою іншого шлюбу та про зміну нею прізвища з «ОСОБА_1» на «ОСОБА_4».
та поясненнями сторін.
Як далі встановив суд, позивач працює в міліції і по характеру роботи не може постійно бути вдома в встановлені йому часи спілкування з сином. Вік сина становить 5 років. Із - за особливостей його віку, він потребує вночі постійної материнської опіки та уваги. Згідно пояснень свідка, ОСОБА_5, яка працює психологом, і яка спілкувалася з дитиною, зміна міста сну та режиму його відпочинку може негативно вплинути на нього, т. я. він має певні звички, пристосувався вже до певних обставин та обстановки в тому будинку, де він живе зі своєю матір*ю.
Позивачем суду не надані докази того, що відповідач по справі чинить йому перешкоди в спілкуванні з дитиною та в її вихованні ним.
Судом встановлено, що дитина відвідує дитсад, в якому знаходиться до 17 години
вечора щодня, крім вихідних. Позивачу в середу, в встановлені йому години, надана можливість спілкування з сином, але він не завжди, із-за зайнятості по роботі, може в цей день відвідувати дитину. По цій же причині, та із-за хвороби дитини, він не завжди може спілкуватися з ним і в вихідні дні.
Викладені обставини в суді підтвердили сторони, які в судовому засіданні дійшли згоди про необхідність, в інтересах дитини, змінити час спілкування батька з сином.
На підставі викладеного та виходячи з інтересів малолітньої дитини суд приходить до висновку про необхідність встановлення часу спілкування позивача з сином в середу з 17 до 20 години, та в неділю з 9 до 18 години, що передбачено ст. 159 Сімейного Кодексу України. .
Керуючись СТ..СТ.10,60,131,212- 215 ЩІК України
Суд рішив:
Позов задовольнити частково.
Встановить час спілкуванняОСОБА_1 зі своїм сином, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в такому порядку:
· в середу з 17 години до 20 години;
· в неділю з 9 години до 18 години.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду поданням :
· заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення;
апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.