Справа № 2-1250
2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
м. Вугледар 05 листопада 2010 року
Вугледарський міський суд Донецької області у складі судді Биліни Т.І. при секретарі Соколовій Л.М., розглянув в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України, цивільну справу за позовною заявою
ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу з відповідачем ОСОБА_2
Позовні вимоги мотивовані тим, що 30 серпня 2003 року позивач з відповідачем зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів громадянського стану Куйбишевського районного управління юстиції м. Донецьк, про що зроблено запис у книзі реєстрації актів про одруження № 293. Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне життя сторін не склалося у зв’язку з різністю характерів та способу життя, які виявились в процесі сумісного проживання. Сім’я фактично розпалась, подальше спільне життя і збереження шлюбу неможливе. Сторони мешкають окремо. Угода про утримання дитини між сторонами досягнута. Позивач просить суд розірвати шлюб.
Позивач в судове засідання не з’явився, до судового засідання надав письмову заяву з проханням розглянути справу без його участі. Позовні вимоги та їх обґрунтування підтримав в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, до судового засідання надала письмову заяву з проханням розглянути справу без її участі. Позовні вимоги визнала в повному обсязі, не заперечувала проти розірвання шлюбу. Після розірвання шлюбу просила залишити шлюбне прізвище – ОСОБА_2.
З’ясувавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст.51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має права і обов`язки у шлюбі та сім`ї.
Статтею 105 Сімейного Кодексу України передбачено, що брак припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
В судовому засіданні встановлено, що 23 жовтня 2003 року позивач з відповідачем зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Куйбишевського районного управління юстиції м. Донецьк, про що зроблено запис у книзі реєстрації актів про одруження № 293 (а.с.7).
Частина 2 статті 112 СК України передбачає, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Сторони не мають прагнення та наміру до примирення, в зв’язку з чим суд вважає недоцільним надання строку для примирення. Спір щодо розподілу спільного майна подружжя відсутній.
Позивач розриває шлюб вперше.
Оцінюючи наведені позивачем у відповідності зі ст. 57 ЦПК України докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про неможливість подальшого сумісного проживання подружжя, в наслідок чого позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 110, 112, 113, 114 СК України, ст. ст. 10, 11, 57, 60, 208,209,174, 212-215 ЦПК України, суд-
В и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 30 серпня 2003 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Куйбишевського районного управління юстиції м. Донецьк, про що зроблено запис у книзі реєстрації актів про одруження № 293 – розірвати.
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до Відділу РАЦС Куйбишевського районного управління юстиції м. Донецьк – для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Після розірвання шлюбу відповідачу ОСОБА_2 залишити шлюбне прізвище - ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на це рішення може бути подана в судову палату з цивільних справ Апеляційного суду Донецької області через Вугледарський міський суд протягом 10 днів після проголошення рішення.
Суддя Вугледарського
міського суду Т.І.Биліна
- Номер: 2-р/578/2/15
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1250/10
- Суд: Краснопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Биліна Тетяна Іванівна
- Результати справи: заяву залишено без задоволення
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.06.2015
- Дата етапу: 30.06.2015
- Номер: 6/611/48/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1250/10
- Суд: Барвінківський районний суд Харківської області
- Суддя: Биліна Тетяна Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.08.2019
- Дата етапу: 09.08.2019