Судове рішення #12378628

                                                                                                                 Справа  № 2-а-319/2010                                          

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

   

  08 грудня 2010 року                                                                                                      м.Звенигородка

    Суддя Звенигородського суду Черкаської області Кащук А.М., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі про визнання незаконними дій та стягнення підвищення до пенсії дитині війни, -  

в с т а н о в и в:

   

ОСОБА_1 звернулась 17.11.2010 року до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі про визнання незаконними дій та стягнення підвищення до пенсії дитині війни та посилається на те, що  вона має право одержувати пенсію, підвищену на 30%  мінімальної пенсії за віком, на підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки є дитиною війни. На  обгрунтування позову зазначила, що відповідач виплачує їй підвищення до пенсії в меншому розмірі ніж передбачено вищевказаним законом, та відмовив їй провести перерахунок і доплату підвищення до пенсії. Просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача по недоплаті їй підвищеної пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни(в редакції від 18.11.2004 року) та зобов’язати його нарахувати та виплатити їй щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30%  мінімальної пенсії за віком передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за наступні періоди: з 01.01.2010 року і платити довічно.

 Від відповідача надійшло заперечення в якому він не визнав позов  повністю, оскільки на законодавчому рівні не визначено: які органи повинні виплачувати підвищення  пенсії дітям війни,  за рахунок яких коштів  і джерел, в якому порядку, яким чином, законодавством України  не визначено поняття «мінімальна пенсія за віком». Законом України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Починаючи з 01.01.2008 року всім  пенсіонерам, які мають статус «дитина війни» виплачується надбавка в розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  

Згідно ст.ст. 122 ч. 4, 128 ч. 4 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у справі доказів.  

На підставі ст. 182-3 ч.4 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.  

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав:    

     Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1, є дитиною війни, оскільки як передбачено ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» є громадянкою  України та на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни їй було менше 18 років.

    Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, який є чинним, дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Таким чином, враховуючи те, що позивачка є дитиною війни, вона має право на підвищення пенсії в розмірі визначеному ст. 6 Закону України «Про  соціальний захист дітей війни» - на 30% мінімальної пенсії за віком.

    Оскільки відповідач визначив та виплачує їй підвищення до пенсії в розмірі, що не відповідає розміру встановленому  ст. 6 Закону України  «Про  соціальний захист дітей війни» і відмовляється визначити підвищення до пенсії позивачки у вказаному розмірі, бездіяльність відповідача слід визнати неправомірною.

    Суд вважає, що порушене право позивачки щодо визначення та виплати підвищення до пенсії  відповідно до норм  Закону України  «Про соціальний захист дітей війни» підлягає відновленню, шляхом зобов’язання відповідача провести відповідний перерахунок та виплату їй підвищення до пенсії починаючи з 17.05.2010 року в межах шестимісячного строку звернення до суду відповідно до ст. 99 КАС України.

  Позовні вимоги позивачки про проведення перерахунку та виплати підвищення до пенсії поза межами шестимісячного строку звернення  до суду ухвалою суду від 18.11.2010 р.  залишені без розгляду в частині вимог за період з 01.01.2010 року по 16.05.2010 року включно.

    На думку суду, необхідно відмовити у задоволенні позову в частині зобов’язання відповідача в проведенні подальшого перерахунку пенсії у разі підвищення прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність, оскільки відповідно до ч.1 ст.2  КАС  завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів, при здійсненні ними владних управлінських функцій  на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Таким чином, неможливо зобов’язати відповідача на майбутнє вчиняти певні дії, оскільки відсутні факти порушення пенсійних прав позивачки в майбутньому.

   Зобов»язати відповідача виконати постанову негайно в частині платежу за один місяць.

    На підставі ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року з наступними змінами і доповненнями, Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 року, керуючись ст. 6, 10-12, 69-71, 94, 99, 100, 104, 158-163, 167, 183-2  КАС України, суд , -

   

п о с т а н о в и в :

адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі про визнання незаконними дій та стягнення підвищення до пенсії дитині війни - задовольнити частково.

    Визнати неправомірною бездіяльність управління Пенсійного Фонду України в Звенигородському районі щодо відмови ОСОБА_1 у визначенні та виплаті підвищення до пенсії, встановленого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в період з 17.05.2010 по даний час в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі визначити та виплачувати підвищення до пенсії ОСОБА_1, передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком починаючи з 17.05.2010 року по даний час з урахуванням виплачених сум.

В решті позову відмовити.

Зобов»язати відповідача виконати постанову негайно в частині платежу за один місяць.

Копію постанови суду не пізніше наступного дня з дня її ухвалення направити сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.  

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом    десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.  

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

   Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація