Справа №2-1675/2010 р
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
1 грудня 2010 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді: Васильєвої Т.Ю.,
при секретарі: Корсун О.М.
за участі
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
представника позивача ОСОБА_3
представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування будинком, суд -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом.
В позовній заяві позивачка вказує, що вона є власником ? частки житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованими в АДРЕСА_1 а власником іншої ? частини будинковолодіння є відповідач по справі ОСОБА_2 В зв’язку з тим, що у позивача з відповідачем склалися неприязні стосунки, позивач звернулася до суду з позовом про встановлення порядку користування будинком.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги згідно наданого уточнення підтримали у повному обсязі, просили їх задовольнити, в зв’язку з тим, що позивачка постійно користується приміщеннями 1-1,1-2,1-3,1-4, коридором VІІІ в будинку, підвалом І, літньою кухнею «Б» та вона прибудувала веранду «а», яка була прийнята в експлуатацію, а відповідно до договору дарування на користь ОСОБА_2 в користування останньої відійшли приміщення 2-2,2-3,2-1,2-4, частина підвалу ІІ та ІІІ, а тому її позов не порушує прав відповідачки та відповідає існуючому на даний час порядку користування будинком з господарськими приміщеннями.
Відповідач ОСОБА_2 та представник відповідача ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, просили залишити, їх без задоволення, суду пояснили, що дійсно, вони з позивачкою є співвласниками по ? частині житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 На підставі договору дарування, укладеного 27.05.1992 року між ОСОБА_1 (позивачем по справі) та нею в її користування відійшли кімнати 2-2, 2-3, прихожа 2-1, кухня 2-4, частина підвалу «ІІ» та «ІІІ», якими вона користується по теперішній час, а також добудувала інші приміщення. Також відповідач визнала, що ОСОБА_1 дійсно користується приміщеннями 1-1,1-2,1-3,1-4, коридором VІІІ в будинку, підвалом «І», літньою кухнею «Б» та вона прибудувала веранду «а». При цьому відповідачка не заперечує, щоб позивачка і надалі користувалася цими приміщеннями, проте позову не визнає, так як заперечує право власності позивачки на 1/2 частину спільного будинковолодіння, вважаючи, що весь будинок має належати на праві власності відповідачці.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Так, дійсно сторони по справі є співвласниками по ? частині житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1 1/2 частина будинковолодіння належить позивачці на підставі рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 01.06.2005 року, інша 1/2 частина будинковолодіння належить відповідачці на підставі договору дарування від 27.05.1992 року, посвідченого нотаріально та зареєстрованого нотаріусом в реєстрі за № 1 – 1070.
Відповідно до договору дарування, укладеного 27.05.1992 року між ОСОБА_1 (позивачем по справі) та ОСОБА_2 (відповідачем по справі) в користування останньої відійшли кімнати 2-2, 2-3, прихожа 2-1, кухня 2-4, частина підвалу «ІІ» та «ІІІ», відповідно інші приміщення будинку, на які претендує позивачка, а також літня кухня літ. Б, залишилися в користуванні ОСОБА_1 Такий порядок користування будинковолодінням підтверджується також інвентарною справою № 605, реєстровий № 268, яка була оглянута в судовому засіданні, в тому числі технічним паспортом на даний будинок, який містить розподіл приміщень будинку по двом окремим квартирам та зауважень до якого не має жодна із сторін, вказуючи, що приміщеннями по квартирі 1 користується позивачка, а приміщеннями по квартирі 2 – відповідачка.
Отже, згідно ст. 356 ЦК України, будинковолодіння належить сторонам по справі на праві спільної часткової власності.
Ч. 4 ст. 357 ЦК України передбачено, що співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.
Згідно ст. 358 ЦК України, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.
В судовому засіданні було встановлено, що позивачка в позові вимагає надання їй в користування тих приміщень із спільного будинковолодіння, що дійсно відповідають її частці у праві спільної часткової власності та не відносяться до добудов, які були здійснені відповідачкою, тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 356, 357, 358 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Встановити порядок користування житловим будинком та господарськими спорудами, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 виділивши ОСОБА_1 в користування наступні приміщення, а саме з житлового будинку літ. А з прибудовою веранди літ. а: прихожу 1-1, площею 18, 6 кв.м., кухню 1-2, площею 10, 3 кв.м., кімнату 1-3, площею 16, 6 кв.м., кімнату 1-4, площею 12, 4 кв.м., підвал І, площею 31, 1 кв.м., коридор VIII, площею 3, 6 кв.м., – веранда літ. а; з господарських споруд: літню кухню літ. Б.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: підпис
Копія вірна
Суддя:
Секретар: