Справа № 22ц – 4193/10 Головуючий у 1 інстанції – Лівандовська-Кочура Т.В.
Категорія – 27 Доповідач – Осіпук В.В.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 грудня 2010 року місто Луцьк
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого Данилюк В.А.
суддів Гапончука В.В., Осіпука В.В.
при секретарі Дуткіній Ж.П.
з участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Плеханова О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до закритого акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» про внесення змін до кредитної угоди, за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_3 на ухвалу Луцького міськрайонного суду від 11 серпня 2010 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
В лютому 2010 року ОСОБА_3 звернувся в суд із зазначеним позовом. Покликався на те, що 24 грудня 2007 року відповідач уклав з ним кредитну угоду про надання йому грошових коштів окремими частинами, але не більше 50000 доларів США. На підставі даної угоди 19 березня 2008 року та 23 квітня 2008 року між ними були укладені окремі договори про видачу окремих кредитних траншів в сумі 15000 та 21000 доларів США під 14% річних з кінцевими термінами повернення відповідно 17 березня 2011 року та 19 квітня 2012 року. Оскільки, починаючи з червня 2008 року внаслідок фінансової кризи суттєво зріс курс долара США по відношенню до національної валюти – гривні, що на думку позивача є істотною обставиною, яка дає йому право на зміну певних положень укладених договорів, то просив суд зобов’язати відповідача змінити умови як кредитної угоди так і окремих договорів про видачу грошових траншів щодо строків повернення кредиту, валюти, у яких вони погашаються, та відстрочити оплату тіла кредиту та відсотків на 10 місяців без нарахування за цей період пені і штрафних санкцій.
11 серпня 2010 року ухвалою Луцького міськрайонного суду позовну заяву ОСОБА_3 залишено без розгляду.
В поданій на ухвалу суду апеляційній скарзі позивач ОСОБА_3 просить її скасувати як незаконну, прийняту з порушенням процесуального законодавства та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з таких підстав.
Ухвалою суду першої інстанції позовна заява ОСОБА_3 була залишена без розгляду з тих підстав, що належним чином повідомлений позивач повторно не з’явився в судове засідання без поважних причин.
Проте з такими висновками суду погодитись не можна.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з’явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Встановлено, що розгляд справи судом із-за неявки позивача відкладався тричі, однак жодного разу належним чином, як це передбачено ст.74 ЦПК України, про місце, день і час судового засідання ОСОБА_3 повідомлений не був, оскільки дані про це в матеріалах справи відсутні.
Крім того з матеріалів справи вбачається, що 9 серпня 2010 року позивач подав до суду клопотання про відкладення розгляду справи, який призначався на 11 серпня 2010 року, по причині його відрядження до міста Києва та надав суду відповідні докази. Заяву в суд про розгляд справи в його відсутності ОСОБА_3 не подавав.
Отже, суд передчасно дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви ОСОБА_3 без розгляду із-за повторної неявки до суду без поважних причин.
За таких обставин постановлена ухвала підлягає скасуванню з направленням справи до суду для розгляду даного позову по суті.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 311, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_3 задоволити.
Ухвалу Луцького міськрайонного суду від 11 серпня 2010 року скасувати, справу направити до суду першої інстанції для розгляду по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий
Судді