АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
И М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
Головуючого судді - Яценко Т.Л.
суддів - Пістун А.О., Богдан В.В.
за участі прокурора - Охрімович С.В.
захисника - ОСОБА_1
особи , яка надала скаргу - ОСОБА_2
розглянула 28 вересня 2010 року в відкритому судовому засіданні в місті Кривий Ріг кримінальну справу за апеляцією ОСОБА_2 на постанову Жовтневого районного суду міста Кривий Ріг Дніпропетровської області від 10 вересня 2010 року.
Згідно з постановою суду скарга ОСОБА_2 на постанову прокурора Жовтневого району м.Кривого Рогу від 11 лютого 2010 року про порушення кримінальної справи відносно службових осіб ТОВ «КРИВБАС-ТЕЛЕКОМ» за фактом службового підроблення за ознаками злочину , передбаченого ст. 366 ч.1 КК України була залишена без задоволення.
В обґрунтування прийнятого рішення , суд послався в постанові на те , що у прокурора було достатньо приводів та підстав для прошення кримінальної справи відносно службових осіб ТОВ «КРИВБАС-ТЕЛЕКОМ» за фактом службового підроблення за ознаками злочину , передбаченого ст. 366 ч.1 КК України була залишена без задоволення.
На зазначену постанову суду була надана апеляція ОСОБА_2, в якій вона вважає постанову суду незаконною , необґрунтованою , яка підлягає скасуванню через
те , що судом не було прийнято до уваги , що вона у 2009 році вже притягувалась до кримінальної відповідальності за внесення 10.07.2006 року до офіційного документу , який був наданий до Національної комісії з питань регулювання зв’язку України , неправдивих відомостей про те , що громадяни ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5 є працівниками ТОВ «Крив бас-Телеком» , тобто вона вдруге притягується до кримінальної відповідальності за одне і те ж правопорушення. Так, постановою прокурора Довгинцівського району м.Кривий Ріг від 18.03.2009 року була порушена кримінальна справа за фактом службового відроблення службовими особами ТОВ «Крив бас-Телеком» , за ознаками злочину , передбаченого ч.1 ст.366 КК України. Зазначена постанова прокурора була скасована постановою Довгинцівського районного суду від 31.08.2009 року. Таким чином вона вважает , что постанова суду підлягає скасуванню , оскільки вона не може бути двічі притягнута до кримінальної відповідальності , за одне и теж правопорушення.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду , думку прокурора , який вважав , що апеляція не підлягає задоволенню , пояснення ОСОБА_2 та її захисника ОСОБА_1, які підтримали апеляцію та просили скасувати постанову суду згідно з мотивів , викладених у апеляції, перевіривши матеріли справи та дослідивши доведеність апеляції , колегія суддів вважає ,що апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст..236-8 КПК України та п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 6 від 4 червня 2010 року «Про деякі питання , що виникають під час розгляду судами України скарг на постанови органів дізнання, слідчого , прокурора про порушення кримінальної справи» розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, суддя повинен перевірити: чи були наявними на час порушення справи передбачені ч.1 ст.94 КПК України приводи; чи мала особа, яка порушила справу, достатньо даних, що вказували на наявність ознак злочину (частина друга ст..94 КПК ), законність джерел отримання цих даних ; чи компетентна особа прийняла рішення про порушення кримінальної справи і чи було додержано нею встановлений для цього порядок ( ст..98 КПК).
Зазначена норма кримінально-процесуального законодавства не була порушена судом першої інстанції.
Тому , колегія суддів вважає необґрунтованими , та такими , що не підлягають задоволенню, посилання в апеляції ОСОБА_2 на те , що судом не було прийнято до уваги , що у прокурора не було достатніх підстав для порушення кримінальної справи , оскільки раніше ОСОБА_2 вже у 2009 році притягувалась до кримінальної відповідальності за внесення 10.07.2006 року до офіційного документу , який був наданий до Національної комісії з питань регулювання зв’язку України , неправдивих відомостей про те , що громадяни ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5 є працівниками ТОВ «Кривбас-Телеком» , тобто вона вдруге притягується до кримінальної відповідальності за одне і те ж правопорушення .
Відповідно до вимог п.п.9,10,11 ч.1 ст.6 КПК України кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю , щодо особи, про яку є вирок по тому ж обвинуваченню , що набрав законної сили, або ухвала чи постанова суду про закриття справи з тієї ж підстави , є не скасована постанова органу дізнання, слідчого, прокурора про закриття справи по тому ж обвинуваченню, а також якщо про відмову в порушенні кримінальної справи по тому ж факту є не скасована постанова органу дізнання, слідчого, прокурора.
З матеріалів справи вбачається , що дійсно 18 березня 2009 року прокурором Довгинцівського району міста Кривий Ріг була порушена кримінальна справа за фактом службового підроблення службовими особами ТОВ «Кривбас Телеком» , за ознаками злочину , передбаченого ст.366 КК України (а.с. 5) , за внесення 10.07.2006 року до офіційного документу , який був наданий до Національної комісії з питань регулювання зв’язку України , неправдивих відомостей про те , що громадяни ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5 є працівниками ТОВ «Кривбас-Телеком».
Постановою Довгинцівського районного суду міста Кривий Ріг від 31.08.2009 року зазначена постанова була скасована ( а.с.121-122).
Однак , в матеріалах , які стали підставою для порушення кримінальної справи 11 лютого 2010 року прокурором Жовтневого району міста Кривий Ріг відносно службових осіб ТОВ «Кривбас-Телеком» за фактом службового підроблення за ознаками злочину , передбаченого ст..366 ч.1 КК України , відсутня постанова суду чи органу досудового слідства про закриття справи або про відмову в порушенні справи, по тому ж обвинуваченню.
Тому не можна погодитись з посиланнями у апеляції ОСОБА_2 про те що, у прокурора Жовтневого району м.Кривого Рогу не було підстав для порушення кримінальної справи , оскільки вона вже притягувалась до кримінальної відповідальності за теж саме правопорушення.
Суд дійшов обґрунтованого висновку про те , що в зібраних матеріалах мається достатньо даних , які вказують на наявність в діях ОСОБА_2 ознак злочину , передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Тим більше , що сама ОСОБА_2 не заперечує того факту , що дійсно 10.07.2006 року до офіційного документу , який був наданий до Національної комісії з питань регулювання зв’язку України ,були внесені неправдиві відомості про те , що громадяни ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5 є працівниками ТОВ «Кривбас-Телеком», в той час , як вони не працювали на підприємстві.
Керуючись ст..ст.365,366 КПК України , колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляцію ОСОБА_2 – залишити без задоволення.
Постанову Жовтневого районного суду міста Кривий Ріг Дніпропетровської області від 10 вересня 2010 року, якою скарга ОСОБА_2 на постанову прокурора Жовтневого району м.Кривого Рогу від 11 лютого 2010 року про порушення кримінальної справи відносно службових осіб ТОВ «КРИВБАС-ТЕЛЕКОМ» за фактом службового підроблення за ознаками злочину , передбаченого ст. 366 ч.1 КК України була залишена без задоволення – залишити без змін.
Судді апеляційного
Суду
====================================================================
Дело № 10-1 – 1109 / 2009 г. Пред-щий в суде 1-й инстанции суддя Борис О.Н.
Категория ст. 236-8 УПК Украины Докладчик - суддя Пистун А.О.