СПРАВА № 2- 6965/2010р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
26 листопада 2010 року. Алчевський міський суд Луганської області в складі:
головуючего- судді - Антоненко М.В
при секретарі - Маслюк І.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Алчевську Луганської області справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру, про визнання спадкоємцем за законом першої черги, визнання права власності на спадкове майно, про визнання договору дарування дійсним, про визнання права власності.
Встановив:
Позивач звернувся з позовом до суду та посилається на слідуючи обставини:
10.09.2010 року відповідачка подарувала позивачеві квартиру АДРЕСА_2. ОСОБА_2 прийняла дарунок, зараз мешкає у квартирі та вважає її своєю власністю.
Дана квартира належала на праві спільної сумісної власності ОСОБА_4, ОСОБА_3 та ОСОБА_5, що підтверджується Свідоцтвом НОМЕР_1 про право власності на житло видане 02.11.2004 року Головним управлінням економіки та ринкових відносин Алчевської міської ради.
29 квітня 2007 року ОСОБА_5 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_2, виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Алчевського міського управління юстиції Луганської області 02.05.2007 року.
Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/3 частки квартири АДРЕСА_1.
У нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини та відмову від прийняття спадщини відповідачка не зверталася.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4, що підтверджується Свідоцтвом про смерть НОМЕР_3, виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Алчевського міського управління юстиції Луганської області 21.05.2007 року.
Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/3 частки квартири АДРЕСА_1.
У теперішній час відповідачка не має можливості оформити спадщину нотаріальному порядку, оскільки частки співвласників у праві спільної сумісної власності є невизначеними.
Згідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Тому відповідачка, вважаючи себе повноправною власницею спадкового майна, подарувала ОСОБА_7 вищезазначену квартиру.
У зв'язку із тим, що відповідачка належним чином право власності на спадкове майно не оформила, укладений між нами договір дарування не може бути посвідчений, тому позивачка вимушена звернутися до суду.
У відкритому судовому засіданні позивачка ОСОБА_2, підтримала позовні вимоги та просила позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_3 позов визнала і проти задоволення позову в повному обсязі не заперечувала.
Заслухав сторін, перевірив матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов належить задовольнити.
Суду надані докази:
- свідоцтвом про смерть 29 квітня 2007 року ОСОБА_5 померла, НОМЕР_2, виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Алчевського міського управління юстиції Луганської області 02.05.2007 року;
- свідоцтвом про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 НОМЕР_3, виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Алчевського міського управління юстиції Луганської області 21.05.2007 року.
Згідно зі ст. 1261 ЦК України: "У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки".
Згідно ч.І ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Суд у попередньому судовому засіданні, вислухавши думку позивача, відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, а тому є законні підстави для ухвалення рішення у попередньому судовому засіданні про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 10,11,60, 130, 214-215 ЦПК України, ст.328,1261,717-723, ч.5 ст. 1268,1269 ЦК України, суд
Вирішив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Встановити, що ОСОБА_4, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 належить по 1/3 частці квартири АДРЕСА_1 кожному.
Визнати ОСОБА_3 спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати ОСОБА_3 такою, що прийняла спадщину після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді 1/3 частки квартири АДРЕСА_1 визнавши за нею право власності на вказане майно.
Визнати ОСОБА_3 спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
Визнати ОСОБА_3 такою, що прийняла спадщину після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, у вигляді 1/3 частки квартири АДРЕСА_1 визнавши за нею право власності на вказане майно.
Визнати договір дарування квартири АДРЕСА_1, укладений 10.09.2010 року між ОСОБА_3 (дарувальник) та ОСОБА_2 (обдаровуваний), дійсним.
Визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області протягом 10 днів з дня його оголошення.
Суддя - М.В. Антоненко
1. 1.