Судове рішення #12362751

                                                            Справа № 2-908/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

22 листопада 2010 року                                                                 сел. Оржиця

        Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Грузман Т.В., при секретарі судового засідання Куцовол Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Вороненцівської сільської ради за участі третіх осіб Оржицької державної нотаріальної контори, відділу держкомзему у Оржицькому районі Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,- 

В С Т А Н О В И В :

Представник позивача – ОСОБА_2 звернувся  до суду з позовом  до Вороненцівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер син позивачки- ОСОБА_5 Після сметрі останнього залишилося майно у вигляді земельної ділянки розміром 3,74 га  для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Позивач являється спадкоємцем свого сина за законом. Інші спадкоємці першої черги відсутні. У нотаріальному порядку позивач не має змоги оформити свої спадкові права, оскільки спадкодавець за життя не одержав правовстановлюючого документа на земельну ділянку розміром 3.74 га, яка знаходиться на території Вороненцівської сільської оржицького району. Прохає визнати за ОСОБА_1 право власності на вказану земельну ділянку в порядку спадкування. В разі задоволення позовних вимог, судові витрати з відповідача просить не стягувати.

                  У судове засіданні сторони не з»явилися надавши письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності.  У поданих до суду заявах позивачі підтримали заявлені позовні вимоги, відповідач заявлений позов визнав повністю.

                 Суд ухвалює рішення без проведення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу по справі, що відповідає положенням ч.2 ст. 197 ЦПК України .

          Суд,  розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов  підлягає  задоволенню.

          Судом встановлено, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 що підтверджується свідоцтвом про смерть від 27 листопада 2009 року  серія НОМЕР_1

        Після смерті спадкодавця залишилося належне йому майно, зокрема земельна ділянка   розміром 3.74 га, яка розташована на території АДРЕСА_1, стосовно якого останній не залишив заповідального розпорядження.

                Позивач, як спадкоємець за законом та за відсутності інших спадкоємців першої черги, звернувся до суду з позовом про визнання за ним права власності на вищевказану земельну ділянку в порядку спадкування, надавши відповідні докази того, що на сьогоднішній день існують реальні перешкоди у оформленні його спадкових прав. На обгрунтування вказаного ОСОБА_1 представила заяву( від 22.12.2009 року спадкова справа № 511-09р. реєстровий № 117), яка свідчить про вчасне звернення до нотаріальної контори про намір вступити у спадкові права та довідку Оржицької державної нотаріальної контори (№ 1120 від 19.10.2010р.),  в якій викладена  відмова у оформленні спадкових прав за відсутності правовстановлюючого документа (державного акта на право власності на земельну ділянку).

              Спадкодавець – ОСОБА_4 через смерть що настала не встиг за життя отримати правовстановлюючий документ на земельну ділянку, вказане підтверджено довідкою Держкомзему від 20.10.2010 року.

              На підтвердження своїх родинних відносин між спадкодавцем, позивач надав суду свідоцтво про  народження серія НОМЕР_2 від 06.10.1959 р. Відсутність інших спадкоємців підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_3 від 29.09.1958р., свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_4 від 14.03.2007 року, довідкою АДРЕСА_1 № 236 від 27.08.2010 р.

              Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред”явити позов про визнання його власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

             Статтею 1225 ЦК України передбачено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.

              Згідно ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.  

              Відповідно до ст. 81 Земельного Кодексу України передбачено, що громадяни України набувають право власності на  земельні ділянки на підставі прийняття спадщини. Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами згідно норм ч. 1 ст. 126 ЗК України.

              З огляду на вказані норми чинного законодавства, позивач-спадкоємець має право звернутися із заявою про визнання права власності.

           Керуючись ст. ст.  392, 1225, 1296 ЦК України, ст.ст.  81, 126  Земельного Кодексу України, ст. ст. 10,  209, 212, 215,  ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

              Позов представника позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2 задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності  на земельну ділянку площею 3,74 га, яка розташована на території АДРЕСА_2 та згідно державного акта серія ЯИ № 545553, кадастровий номер земельної ділянки 5323680400:00:006:0433 належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.

          Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

ГОЛОВУЮЧА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація