Судове рішення #12362749

                                                            Справа № 2-926/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

                    29 листопада 2010 року                                                                 сел. Оржиця

        Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Грузман Т.В., при секретарі судового засідання Куцовол Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вороненцівської сільської ради за участі третьої особи Оржицької державної нотаріальної контори про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,-

В С Т А Н О В И В:

        Позивач звернувся до Оржицького районного суду  з позовом до Вороненцівської сільської ради за участі Оржицької державної нотаріальної контори про визнання права власності на спадкове нерухоме майно.

        Позов мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько – ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати – ОСОБА_3. За життя батько  залишив заповіт, яким заповів все своє майно своєму синові - ОСОБА_1 Після смерті спадкодавця - ОСОБА_2,   позивач вчасно звернувся до нотаріальної контори із заявою про намір вступити у спадкові права, а його мати (дружина спадкодавця) подала заяву про відмову від спадщини, що відкрилася. Однак оформити свої спадкові права  на житловий будинок та господарські споруди розташовані по  АДРЕСА_1 позивач не має можливості, оскільки спадкодавець за життя не отримав правовстановлюючий документ на вказану нерухомість.  Прохає визнати за ним право власності на житловий будинок та господарські споруди,  що розташовані за вищевказаною адресою, у порядку спадкування після смерті ОСОБА_2

          У судове засідання сторони не з»явилися надавши письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності.  У поданих до суду заявах позивач підтримав заявлені позовні вимоги, відповідач заявлений позов визнав повністю.

         Суд ухвалює рішення без проведення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу по справі, що відповідає положенням ч.2 ст. 197 ЦПК України .

      Суд,  розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов  підлягає  задоволенню . 

      Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ( свідоцтво про смерть від 13.10.2006 р. серія НОМЕР_1).

       ІНФОРМАЦІЯ_1 померла дружина спадкодавця – ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2 від 10.09.2007 року.

        Із заповіту, від 09 жовтня  2006 року, який був досліджений при розгляді справи, вбачається, що спадкодавець – ОСОБА_2, на випадок своєї смерті зробив заповідальне розпорядження, яким все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалося, заповів своєму синові – ОСОБА_1

        На момент смерті спадкодавця вказаний заповіт не змінений та не відмінений.

        Звернувшись до суду з позовом про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування, позивач надав відповідні докази того, що на сьогоднішній день існують реальні перешкоди у оформленні його спадкових прав. На обґрунтування вказаного позивач надав лист Оржицької державної нотаріальної контори № 1227 від 16.11.2010 року, який містить відмову у оформленні спадкових прав за відсутності правовстановлюючого документа (свідоцтва про право власності). Вказані документи на домоволодіння спадкодавець  за життя не отримав.

          На підтвердження своїх родинних відносин між спадкодавцем, позивач надав суду свідоцтво про своє народження серія НОМЕР_3 від 24.07.1953 р.

        Надана суду довідка Вороненцівської сільської ради Оржицького району № 553 від 17.11.2010 року вказує на те, що спадкодавець по день своєї смерті проживав у належному йому будинку по АДРЕСА_2  На день смерті спадкодавця у вказаному будинку постійно проживала та була зареєстрована його дружина - ОСОБА_3. Інші особи у вказаному будинку не зареєстровані та не проживають .

      ОСОБА_1 являючись спадкоємцем за заповітом, вчасно заявив про свій намір вступити у спадкові права після смерті свого батька, подавши відповідну заяву до нотаріальної контори(заява від 16.02.2007 року реєстровий № 32).  ОСОБА_3 являючись дружиною спадкодавця за життя подала заяву про відмову від прийняття спадщини, що відкрилася (заява від 16.02.2007 року реєстровий № 33) .

       Наявний у матеріалах справи технічний паспорт на житловий будинок  від 09.06.2010 року підтверджує, що  житловий будинок АДРЕСА_3  був зареєстрований за ОСОБА_2. Довідка характеристика Комунального підприємства «Лубенське МБТІ»  № 456 від 17.09.2010 року вказує на те, що спадкоємець має намір оформити право власності на будинок.

         Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред”явити позов про визнання його власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

        Згідно ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

        З огляду на вказані норми чинного законодавства, позивач-спадкоємець має право звернутися із заявою про визнання права власності.

        Керуючись ст. ст.  10, 11,  209, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 25, 30, 346, 392, 1296 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

          Позов ОСОБА_1 задоволити.

          Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_4, у порядку спадкування після  ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

          Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

ГОЛОВУЮЧА :                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація