П О С Т А Н О В А
Іменем України
справа № 2а-271/10/0614
7 грудня 2010 року Малинський районний суд Житомирської області у складі головуючого – судді Тарасенка М.П., з секретарем Хитрич Н.Я., за участю позивачки ОСОБА_1, представника відповідача Філоненко О.Л.,, представника 3-ї особи Федотова М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Малині справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці соціального захисту населення Малинської міської ради, 3-я особа Малинське комунальне підприємство «Паперовик» про визнання дій неправомірними та стягнення недовиплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,-
встановив:
Позивачка просить визнати дії відповідача щодо недоврахування та недовиплати коштів, передбачених ст.ст. 37.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи» неправомірними та стягнути на її користь недовиплачені кошти передбачені ст. 39 вказаного закону та за період 1.04.2002 року по 31.12. 2009 року та недовиплачені кошти передбачені ст. 37 цього Закону за період з 1.04 2007 року по 1.04.2010 року.
Зазначила, що вона є постраждалою від наслідків Чорнобильської катастрофи, проживає в населеному пункті, який віднесений до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Згідно ст.ст. 37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вона, як потерпіла 1 категорії має право на виплати визначені кратним розміром мінімальної заробітної плати, але їй виплачується щомісячна грошова допомога у зв»язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та доплату за проживання на території радіоактивного забруднення у розмірах визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 830 від 26.07.1996 року.
Згідно ст.. 238 КЗпП України встановлено, що при розгляді трудових спорів у питаннях про грошові виплати, орган, який розглядає спір, має право винести рішення про виплату працівникові належних сум без обмеження будь-яким строком.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала та пояснила, що вона не знала проте, що строк звернення до суду встановлений 6 місяців.
Представник відповідача позов не визнала та пояснила, що виплати проводились на підставі постанови Уряду, згідно змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», якими надано право Кабінету Міністрів України встановлювати розміри виплат. Крім цього, підприємство надавало розрахунки у відповідності до розмірів встановлених Кабінетом Міністрів України.
Представник 3-ї особи щодо обґрунтованості позову покладається на розсуд суду.
Розглянувши справу в межах заявлених вимог та на підставі наданих доказів суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав .
Встановлено, що позивачка є дружиною померлого із числа потерпілих першої категорії, смерть якого пов»язана з Чорнобильською катастрофою, що підтверджується посвідченням /а.с. 7/. Згідно довідки відповідача № 43 від 2.04.2010 року їй проводиться виплата щомісячної грошової допомоги у зв»язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва у розмірі 1.60 грн. з квітня 2007 року по березень 2010 року /а.с.9/, а також проводилась виплата коштів у відповідності до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 5.20 грн. за період з травня 2002 року по грудень 2009 року /а.с.10,11/.
Згідно ст..37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зоні посиленого радіоекологічного контролю провадиться у розмірі 30 % мінімальної заробітної плати щомісячно.
Згідно ст. 39 цього Закону доплата проводиться у розмірі 1 мінімальної заробітної плати щомісячно.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод і інтересів особи встановлений 6-місячний строк.
Оскільки позивачка просить визнати дії відповідача неправомірними та провести стягнення поза межами строку звернення до суду, тобто до 1.04.2010 року у задоволення позову слід відмовити за пропуском строку звернення до суду.
Посилання позивачки на обставину, що у відповідності до ст.. 238 КЗпП України строк давності про грошові виплати не обмежується суд до уваги не приймає, оскільки вказані виплати є бюджетними коштами і не відносяться до структури заробітної плати.
Не підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 11, 17, 99, 158, 160, 163 КАС України, ст. 37, 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи»,-
постановив:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці соціального захисту населення Малинської міської ради, 3-я особа Малинське комунальне підприємство «Паперовик» про визнання дій неправомірними та стягнення недовиплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відмовити за пропуском строку звернення до суду.
На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд в продовж 10 днів з дня її проголошення.
Головуючий