Судове рішення #12362079

Справа №2-1015/10



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2010 року                             м. Радехів

Радехівський районний суд Львівської області

в складі: головуючого-судді Мулявка О.В.

          при секретарі судового засідання Табен Л.В.

з участю: представника позивача ОСОБА_1,

          представника Кустинської сільської ради Лисака В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні залу суду м. Радехів справу за позовом ОСОБА_3 до Кустинської сільської ради Радехівського району, треті особи КП ЛОР «Червоноградське МБТІ», Радехівська державна нотаріальна контора про визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із просьбою визнати за ним право власності на спадкове майно після смерті його матері та тітки.

Збільшивши позовні вимоги, просить також визнати за ним право власності на земельні ділянки. Вимоги обґрунтовує тим, що у житловому будинку в АДРЕСА_1 він проживав із своєю мамою ОСОБА_4 та тіткою ОСОБА_5, у володінні яких знаходився, як вказаний будинок, так і земельні ділянки. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мама, а ІНФОРМАЦІЯ_1 померла і тітка. До та після смерті спадкодавців він проживав і проживає у АДРЕСА_1, а також продовжує обробляти земельні ділянки. Вважає себе таким, що прийняв спадщину.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги, із врахуванням їх збільшення, підтримав повністю та в обґрунтування останніх пояснив, що позивач проживав у житловому будинку в АДРЕСА_1 разом  із своєю мамою ОСОБА_4 та тіткою ОСОБА_5. Крім цього, вони вели спільне господарство та обробляли земельні ділянки. Після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5, позивач у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини не звертався у зв’язку із станом здоров’я та із-за відсутності правовстановлюючих документів. Інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно, не має. Просить позов задоволити в повній мірі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю і погодився, що спірний будинок та земельні ділянки доглядалися спільно позивачем та спадкодавцями. Інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно, не має.

Представники третіх осіб у судове засідання не з’явилися, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені. Про причини неявки у судове засідання, суд не повідомили.

Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних міркувань.

Судом встановлено, що, ОСОБА_4 - мати позивача (а.с.10), померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.9) і на момент смерті мала у власності земельну ділянку площею 2,0916га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.15), а ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8), була власником будинку по АДРЕСА_1 (а.с.11) та земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,9636 (а.с.14).

Крім цього, як вбачається із заповіту, посвідченого секретарем Кустинської сільської ради 01.10.2008р., ОСОБА_5 усе своє майно заповіла ОСОБА_3 (а.с.7).

Вказані вище докази, учасниками процесу не оспорюються та не заперечуються, а тому у відповідності до вимог ст.ст.10,212 ЦПК України визнаються судом належними, допустимими та достовірними.

Виходячи із пояснень у судовому засіданні представників позивача та відповідача і наявних в матеріалах справи доказів, суд приходить до висновку, що спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_4 (ст.1261 ЦК України) та спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_5 (ст.1235 ЦК України), є ОСОБА_3.

Спадкоємець ж, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого законодавцем строку, він не заявив про відмову від неї (ч.3 ст.1268 ЦК України). Із поданих суду доказів, в тому числі і Витягів з реєстру спадкових справ, наданих Радехівською державною нотаріальною конторою (лист №520/01-14 від 06.10.2010р.), не визначається, що ОСОБА_3 відмовився від оформлення спадкових справ на спадщину.

У відповідності до статті 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, а до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст.1218 ЦК України).

Крім цього, згідно з положеннями ст.25 Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» №469/97-ВР від 17.07.97р. (із змінами та доповненнями) та ст.3 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва» №666/94 від 10.11.94р., право на земельну частку (пай) та право на земельну ділянку, яка виділена в натурі (на місцевості), також можуть бути об’єктом спадкування.

Приймаючи до уваги вищенаведене, а також роз’яснення, викладені у Постанові №7 Пленуму Верховного Суду України від 30.05.08р. «Про судову практику у справах про спадкування», суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, а від так такими, що підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.10,11,60,209,212,215 ЦПК України та ст.ст.328,373,379, 380,1218,1225,1235,1261,1268,1270 Цивільного кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задоволити.

Визнати за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 0,9636га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кустинської сільської ради Радехівського району Львівської області і яка належала його тітці ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 2,0916га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Кустинської сільської ради Радехівського району Львівської області і яка належала його матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Зобов’язати Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Червоноградське МБТІ» оформити право власності на будинок АДРЕСА_1 на ім’я ОСОБА_3 та провести державну реєстрацію будинку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Львівської області через Радехівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків апеляційного оскарження, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Головуючий  підпис

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація