Справа № 2–о-640 2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2010 року м. Свердловськ
Свердловській міський суд Луганської області у складі:
одноособово судді Логвіної Л.С.,
при секретарі с/з Альмашової Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань суду в місті Свердловську Луганської області цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення фактів, що мають юридичне значення, заінтересована особа – Комунальне підприємство «Свердловське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду з даною заявою, в обґрунтування якої зазначає, що на підставі свідоцтва про право власності на житло від 16.09.1993 року та на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 20 червня 2002 року, на праві власності заявниці ОСОБА_2, належить Ѕ частина житлового будинку АДРЕСА_1
У цей час вона бажає розпорядитися цією частиною житлового будинку, але при зверненні до КП «Свердловське МБТІ» були вивчені документи та встановлені невідповідності, і їй було запропоновано звернутися до суду для усунення цих невідповідностей.
Так, в свідоцтві про право власності на житло від 16.09.1993 року та в свідоцтві про право на спадщину за законом від 20 червня 2002 року не вірно зазначено розмір загальної площі та не зазначено розмір житлової площі ј частини житлового АДРЕСА_1 а також не всі перераховані господарські будівлі та споруди, що належать до зазначеної частини житлового будинку.
Згідно технічного паспорту, складеного 22.06.2010 року КП «Свердловське МБТІ», розмір житлової площі ј частини житлового АДРЕСА_1, становить 34,4 кв.м., розмір загальної площі становить 63,4 кв.м. та їй дійсно належать наступні господарські будівлі та споруди: М – сарай Ѕ частина, В – сарай, Н – сарай, Г – літня кухня, Ж – вбиральня, № 1 – огорожа Ѕ частина.
Змін розміру житлової та загальної площі зазначеного житлового будинку не було. Самовільного будівництва не має. Про те, що на час видачі свідоцтв про право власності цієї частини домобудівництва належали зазначені господарські будівлі та споруди, свідчать дати їх будівництва, зазначені у технічному паспорті.
В зв’язку з цим, вона просить суд постановити рішення, яким встановити факт, що розмір житлової площі ј частини житлового будинку АДРЕСА_1 становить 34,4 кв.м., розмір загальної площі становить 63,4 кв. м. та їй дійсно належать наступні господарські будівлі та споруди: М – сарай Ѕ частина, В – сарай, Н –сарай, Г – літня кухня, Ж – вбиральня, № 1 – огорожа Ѕ частина.
Заявниця у судове засідання не з’явилася. Надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність. На заявлених вимогах наполягає.
Представник заявниці у судовому засіданні заявлені вимоги підтримала у повному обсязі, підтвердила обставини, висловлені в заяві, наполягала на їх задоволенні.
Представник заінтересованої особи – Комунального підприємства «Свердловське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» Бозіна О.М. у судовому засіданні із заявленими вимогами погодилась у повному обсязі, не заперечувала проти їх задоволення.
Суд, вислухавши пояснення заявника, представника заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, вважає заяву обґрунтованою, підлягаючою задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно свідоцтва про право власності на житло № 648 від 16 вересня 1993 року, виданого Свердловським госпрозрахунковим бюро з оформлення документів на приватизацію житла, квартира, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1, складає Ѕ частину будинку – А і господарських будівель: М – Ѕ ч. сараю, 1 –л. кухня, Д – душ, Ж – уборна, Е – сарай, Н – сарай, дійсно належить на праві власності ОСОБА_4 та ОСОБА_2 в рівних частках. Загальна площа квартири становить – 63, 2 кв. Як посвідчено державним нотаріусом Першої Свердловської державної нотаріальної контори Власовой В.А., ј частина житлового будинку належного ОСОБА_4 перейшла ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину, видане 1-ю Свердловською ДНК 20.06.2002 року за № 900 (а.с.6).
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом, 20 червня 2002 року, Власовой В.А., державним нотаріусом, зав. 1-Свердловської держнотконтори, посвідчено, що спадкоємцем майна ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 є дружина ОСОБА_2, прож. АДРЕСА_1. Спадкове майно, складається з ј частини житлового будинку з такими спорудами: Ѕ ч. сараю М кирп., л. кухня Г шл. бет., душ Д дер., вбиральня Ж дер., сарай Е дер., сарай В дер., сарай Н дер., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 і розташована на землі 1346 кв.м., норма земельної ділянки не встановлена, буде встановлена при виданні держакту на землю (а.с.7).
Згідно технічного паспорту, виданого КП „Свердловське міжрайонне бюро технічної інвентаризації ” 22 червня 2010 року, ОСОБА_2, за адресою: селище Ленінське, будинок № 60/1, вулиця Маяковського Луганської області належить житловий будинок, житловою площею – 34,4 кв.метри, загальною площею 63,4 кв.м. та до складу будинку, визначеного на плані літерою А1ж– житловий будинок Ѕ частина, входять такі господарські будівлі та споруди: М – сарай Ѕ частина, В – сарай, Н –сарай, Г – літня кухня, Р – навіс, Ж – вбиральня, № 1 – огорожа Ѕ частина (а.с.8-9).
Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд вважає доведеними вимоги ОСОБА_2, у зв’язку з чим заявлені вимоги підлягають задоволенню. Встановлення даних фактів для заявниці мають юридичне значення.
На підставі ст.ст. 234 п. 5, 235, 256 ч. 2 ЦПК України, керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 213-215, 218, 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 - задовольнити.
Встановити факт, що розмір житлової площі 1/2 частини житлового будинку АДРЕСА_1 становить 34,4 кв.м., розмір загальної площі становить 63,4 кв. м. та їй дійсно належать наступні господарські будівлі та споруди: М – сарай Ѕ частина, В – сарай, Н –сарай, Г – літня кухня, Р – навіс, Ж – вбиральня, № 1 – огорожа Ѕ частина.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ ЛОГВІНА Л.С.