Судове рішення #12361797

                                                                                               Справа №  2 –7501                                                                                                                        2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

16 вересня 2010 року                                                                                      м. Свердловськ                                        

 

Свердловській міський суд Луганської області  у складі:

одноособово  судді    Логвіної Л.С.,

при секретарі с/з  Альмашової Т.В.,

                                                                                                                                                                                           розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду у м. Свердловську Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2  до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання  неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

 

          Позивачка звернулася до суду з даним позовом, в обґрунтування якого зазначає, що 23.02.2007 року вона вступила у зареєстрований шлюб з відповідачем – ОСОБА_3 ОСОБА_4 цього шлюбу у них є син – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач добровільно не надає коштів на утримання сина, однак має можливість це робити, так як він працює та отримує високу заробітну плату, розмір якої достатній для можливості надавати матеріальну допомогу на дитину й повинен це робити відповідно до закону.

    Позивачці важко одній матеріально утримувати дитину, тому вона змушена звернутися з дійсним позовом до суду.

 На користь інших осіб відповідач аліменти не сплачує.  Інших непрацездатних членів сім’ї у нього на утриманні не перебуває.

У зв’язку з чим позивачка просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини всіх його доходів щомісячно до досягнення дитиною повноліття, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту подачі заяви – 26.08.2010 року й до повноліття дитини.

У судове засідання позивачка надала письмову заяву, в якій просить суд розглядати справу без її участі. Заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

          Відповідач у судове засідання надав письмову заяву,в якій просить суд розглянути справу у його відсутності. Позов визнає в повному обсязі, згоден платити аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини всіх його доходів щомісячно до досягнення дитиною повноліття, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  На користь третіх осіб аліменти не сплачує.

 

          Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

            Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

             Згідно положень ст.ст. 3, 11 та 15 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичної чи юридичної осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу.

    Судом встановлено, що позивачка – ОСОБА_2 перебуває з відповідачем ОСОБА_3 у зареєстрованому шлюбі, який було зареєстровано у відділі РАЦС Свердловського міського управління юстиції Луганської області 23.02.2007 року. Від даного шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: сина – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою та перебуває на її утриманні, що підтверджується довідкою депутата Свердловської міської ради Луганської області від 26.08.2010 року, Маркова А.І.

            Згідно ст.ст. 180-181  Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей  до досягнення ними повноліття.

            При визначенні розміру аліментів відповідно до ст. 182 СК України суд враховує стан здоров'я і матеріальне положення дитини, яка проживає з позивачкою, стан здоров'я і матеріальне положення відповідача, те, що відповідач не працює та не перебуває на обліку у центрі зайнятості, хоча є працездатним, на користь третіх осіб аліменти не сплачує,  приймає до уваги також, що розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

    На вимогу ст. 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд вважає за необхідним допустити негайне виконання рішення суду про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.  

            Положенням  п. 4 ч. 3 ст. 81 ЦПК України передбачено, що не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів.      

           Відповідно до п. 2, 3 ст. 88 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли та якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

                                                                               

            У зв'язку з  вищевикладеним,  суд вважає за можливе стягнути з відповідача – ОСОБА_3 на користь позивачки – ОСОБА_2 аліменти на утримання  неповнолітньої дитини: сина – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту подачі позову до суду, тобто з 26.08 2010 року та до повноліття дитини.

          На підставі ст.ст. 180-182, 191 Сімейного  Кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, 81, 88, 130, 174, 209, 212, 214-215, 218, 367 ч. 1 п. 1 Цивільного процесуального Кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

 

           Позов ОСОБА_2  до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання  неповнолітньої дитини - задовольнити.

           Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця міста Свердловська Луганської області, на користь ОСОБА_2  , ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки міста Свердловська Луганської області,  аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, з послідуючою індексацією відповідно до закону, так як мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи з 26.08.2010  року й до повноліття дитини.

    Допустити негайне виконання судового рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця міста Свердловська Луганської області, судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. 00 коп.

           Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця міста Свердловська Луганської області, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн., одержувач УДК м. Свердловська, код ЄДРПОУ 24048566,  р/р 31212259700072, УДК в Луганській області, МФО 804013.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної  скарги, якщо апеляційну  скаргу не було подано.  У разі  подання апеляційної скарги рішення, якщо його  не скасовано, набирає  законної  сили після  розгляду  справи  апеляційним  судом.

      Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

            Суддя                                                                Логвіна Л.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація