У Х В А Л А
Іменем України
справа № 2-1410/10/
12 листопада 2010 року суддя Малинського районного суду Житомирської області Тарасенко М.П., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради, Управління Пенсійного Фонду України в Малинському районі про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити доплату соціальних виплат відповідно до Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
встановив:
Позивач 10 листопада 2010 року звернувся до суду з позовом в порядку цивільного судочинства.
У відкритті провадження повинно бути відмовлено з підстав , передбачених п.1. ч.2 ст. 122 ЦПК України , оскільки заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства з таких підстав.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI, а саме:
- пункту 2 розділу І: «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної ради України, 2005 р., №№ 35-37. ст. 446) виключити»;
- пункту 2 розділу ІІ: «Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства».
Визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI.
Положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Зміст вищенаведеного Рішення, зокрема визнання неконституційним пункту 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із
соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI дає чітке розуміння того, що з 09 вересня 2010 року, розгляд справ, пов’язаних із соціальними виплатами, у порядку цивільного судочинства не входить до юрисдикційних повноважень.
За таких обставин та враховуючи , що позивач звернулась до суду 22 вересня 2010 року після набрання чинності рішення конституційного суду , тому у відкритті провадження повинно бути відмовлено
Керуючись п.1 ч.2 статті 122 ЦПК України , Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 , -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради, Управління Пенсійного Фонду України в Малинському районі про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити доплату соціальних виплат відповідно до Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» -- оскільки заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На ухвалу суду протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд.
Суддя