Судове рішення #12359086

Справа № 2-2756/10

2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

    2 грудня 2010 р.    

   

    Теофіпольський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого           Бурлак Г.І.

при секретарі         Дубенюк Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні    в залі суду в смт. Теофіполі

справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ординецької сільської ради,  про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування

встановив:

    позивачі звернулися в суд з позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок  в порядку спадкування, мотивуючи його тим, що вони є онуками ОСОБА_3 андріївни, яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_3. Їх батько та син ОСОБА_3 – ОСОБА_4, помер ІНФОРМАЦІЯ_4 За свого життя ОСОБА_3 побудувала будинок  АДРЕСА_1 та проживала в ньому по день смерті.  Після смерті баби позивачі  відкрито володіють  та користуються  вказаною садибою, але не можуть зареєструвати право власності на нерухоме майно, оскільки через юридичну необізнаність спадкодавець не отримала свідоцтва про право власності на вказаний жилий будинок.   У зв'язку з цим просили позов задоволити та  визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на Ѕ житлового будинку  в АДРЕСА_1

    Позивачі, про час та місце розгляду справи повідомлені вчасно, в суд не з’явилися, подали заяву про розгляд справи у їх відсутності.

    Відповідач, про час та місце розгляду справи повідомлений вчасно, в суд не з’явився, подав заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи у його відсутності.

    Суд ухвалив проводити розгляд справи у відсутності сторін та, згідно ч.2 ст 197 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального  технічного засобу.

    Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

    Відповідно ст.1266 ЦК УКраїни,  внуки спадкодавця,  спадкують ту частку спадщини, яка б належала за законом їх батькові, якби він був живий на час відкриття спадщини.

    Судом встановлено, що ОСОБА_4 був сином ОСОБА_3 та батьком позивачів,  що підтверджується свідоцтвами про народження. ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_3 померла   ІНФОРМАЦІЯ_5 року (свідоцтва про смерть).

Відповідно до ст 1268 ЦК України,  спадкоємець, який постійно проживав  із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким. що прийняв спадщину. Неповнолітня особа вважається такою, що прийняла спадщину.

Відповідно ст.1278 ЦК України,  частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними.

Судом  встановлено, що  ОСОБА_3 побудувала в 1968 році  будинок АДРЕСА_2 та проживала в ньому по день смерті    (техпаспорт на будинок та довідка виконкому Ординецької сільської ради ). Відповідно  довідки  виконкому Ординецької сільської ради від 05.05.2010 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали та були прописані разом із ОСОБА_3 в будинку АДРЕСА_1 відкрито володіють та користуються майном зазначеної садиби і після смерті баби. Відповідно рішення реєстратора №133 від 25 березня 2009 року, ОСОБА_1 відмовлено у реєстрації нерухомого майна у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів.

     Відповідно до ст 328 ЦК України,  право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону.

    Відповідно ст.392 ЦК України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

    Виходячи з наведеного, керуючись    328, 392, 1222,1223, 1266 1268, ЦК України,  ст.ст 10, 60,    212  ЦПК України, районний суд

вирішив:

    Позов   ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ординецької сільської ради,  про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування  задовольнити.

    Визнати за  ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1    в порядку спадкування після померлої  ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_3  право власності  на Ѕ садибного житлового будинку АДРЕСА_1    

Визнати за  ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2    в порядку спадкування після померлої  ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_3  право власності  на Ѕ садибного житлового будинку АДРЕСА_1    

Апеляційна скарга на рішення подається протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд. Особи, які брали участь у справі. але не були присутні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Головуючий:

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація