Справа №2-4011/2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«27» липня 2010 року Придніпровський районний суд м. Черкаси
в складі:
головуючого: судді Смоляра А.О.
при секретарі : Олексієнко Я.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою та визнання відмови від підпису неправомірною, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до ОСОБА_3 в якому просили встановити порядок користування земельною ділянкою, розташованою по АДРЕСА_1, між суміжними землекористувачами у відповідності з первісними межами, визнати відмову ОСОБА_3 стосовно підписання акту визнання та погодження меж земельної ділянки по провулку Вишневому в м. Черкаси – неправомірною та встановити порядок користування земельною ділянкою, розташованої в АДРЕСА_1, у відповідності з актом визначення та погодження меж з суміжними землекористувачами від 20.05.2010 року та планом розподілу земельної ділянки. Свої позовні вимоги мотивували тим, що мають право приватизувати вказану земельну ділянку, але відповідачка, що є суміжним землекористувачем зазначеної земельної ділянки відмовляється підписувати необхідні для приватизації документи, нічим не мотивуючи таку відмову.
Відповідач на судовий розгляд справи не з’явилася, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення їй повістки, про причини неявки суд не повідомила.
Представник позивачів заявив клопотання про ухвалення заочного рішення, без участі відповідача.
Суд ухвалив постановити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
В судовому засіданні представник позивачів позов підтримав із викладених у ньому підстав та просив задовольнити позовні вимоги та визначити порядок користування земельною ділянкою відповідно до акту визначення та погодження меж з суміжними землекористувачами від 20.05.2010 року.
З пояснень відповідачки, наданих нею під час попереднього судового засідання, та письмових заперечень, вбачається, що вона відмовляється підписувати акт погодження меж земельної ділянки через те, що на її думку, позивачі самочинно будуючи споруди на своїй території, порушили її інтереси,
Заслухавши позивачів, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав
Судом достовірно встановлено, підтверджується матеріалами справи що на підставі свідоцтва про право власності від 15 жовтня 1981 року та свідоцтва про право на спадщину за законом від 17 січня 2009 року, позивачам: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 належить по 11/50 частин житлового будинку АДРЕСА_1.
Відповідно до ч.1 ст. 356 ЦК України, власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю. Частиною 4 ст.88 Земельного Кодексу України, учасник спільної часткової власності на земельну ділянку має право на отримання в його володіння, користування частини спільної земельної ділянки, що відповідає розміру належної йому частки.
Дмоволодіння АДРЕСА_1 знаходиться на земельній ділянці, загальна площа якої складає 433 м2, що об’єктивно підтверджується планом розподілу земельної ділянки виконаним КП "Земля".
З метою приватизації своєї частини земельної ділянки позивачі звернулися з відповідною письмовою заявою до Черкаської міської Ради для здійснення приватизації присадибної земельної ділянки площею 205 м2.
Для цього вони, та КП «Земля» уклали договір на розробку технічної документації із землеустрою № 82 від 20 квітня 2010 року щодо складання документа, що посвідчує право на земельну ділянку.
Згідно ст. 40 Земельного кодексу України, громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим кодексом.
Як вбачається зі ст. 121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в селах не більше 0,25 га.
Комунальним підприємством «Земля» була виконана топографічна зйомка вказаної земельної ділянки для узгодження її меж між суміжними землекористувачами про що був складений відповідний акт.
Незважаючи на те, що акт погодження в повній мірі відображає порядок користування земельною ділянкою, що склався між суміжним землекористувачами, не порушує прав та інтересів, відповідачки ОСОБА_3, вона відмовляється встановити порядок користування земельною ділянкою та підписати акт визначення та погодження меж, чим перешкоджає позивачам реалізувати своє право на приватизацію земельної ділянки.
Таким чином, враховуючи частку що належить позивачам в спільній власності на будинок, частка земельної ділянки, якою вони фактично користуються та мають право виділити в своє користування відповідно до зазначеного акту погодження меж земельної ділянки складає 205 м2.
Відповідно до вимог ст.364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Згідно плану розподілу земельної ділянки виконаним КП «Земля», позивачам виділяється земельна ділянка площею 205 м2, що не порушує права інших співвласників будинковолодіння, а тому відмова відповідача погоджувати межі відповідно до запропонованого плану безпідставна.
Враховуючи, викладене суд вважає можливим встановити порядок користування земельною ділянкою відповідно до плану розподілу земельної ділянки виконаного КП «Земля», згідно якого в користування позивачів виділяється земельна ділянка площею 205 м2, а земельна ділянка площею 228 м2, виділяється в користування ОСОБА_3, та дозволити позивачам проводити приватизацію земельної ділянки без погодження з відповідачем.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40, 4 ст.88, 121 ЗК України ст.356, 364 ЦК України, ст.ст. 213-215, 224 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - задоволити.
Дозволити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 провести приватизацію земельної ділянки розміром 205 м2 відповідно до плану розподілу земельної ділянки виконаного КП «Земля», розташованої за адресою АДРЕСА_1 без письмової згоди ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий :
- Номер: 2-зз/208/4/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-4011/10
- Суд: Заводський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Смоляр Андрій Олександрович
- Результати справи: скасування заходів забезпечення позову, доказів
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2023
- Дата етапу: 24.10.2023