Судове рішення #12356158

 

Справа № 22-   20988                                              Головуючий у 1 інстанції:     Корнєєва І.В.

категорія:                                                                    Доповідач:  Резникова Л.В.

                                                                           

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

   15 листопада  2010 року                    Апеляційний суд Донецької області у складі:

                                     головуючого:   Маширо О.П.

                                     суддів:   Резникової Л.В., Баркова В. М.

                                     при секретарі: Хачатрян А. С.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка діє від свого імені та неповнолітньої ОСОБА_4

на рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області  від 1 жовтня 2010 року

по справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про відшкодування моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки,-  

 

                                                       В С Т А Н О В И В:

                 

           До апеляційного суду звернулися позивачі  ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка діє від свого імені та від імені неповнолітньої ОСОБА_4

з апеляційною скаргою на рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області  від 1 жовтня 2010 року , яким з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_1Г у відшкодування моральної шкоди, спричиненої в результаті дорожньо-транспортної пригоди стягнуто 1000 грн. та судові витрати в розмірі 45 гр.50коп. ,в  задоволені позову ОСОБА_2, ОСОБА_3 відмовлено.  При цьому апелянти ОСОБА_2, ОСОБА_3 просили скасувати рішення, ухвалити нове, яким задовольнити їх позовні вимоги, а позивач ОСОБА_1 просив змінити рішення суду, збільшивши розмір відшкодування заподіяної моральної шкоди. Усі посилалися на те, що суд не врахував усі обставини справи, які мають суттєве значення, постановив рішення , яке не відповідає нормам матеріального права.

 

 

           Заслухавши пояснення позивачів ,їх представника  , представника відповідача  ,  дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_2, ОСОБА_3 підлягає частковому задоволені, а у задоволені апеляційної скарги  ОСОБА_1 належить відмовити   , з таких підстав:

Як вбачається з обставин справи  1 січня 2010 року о 18 год.30 хв. у селищі Шевченко м.Красноармійська Донецької області по вул..Спортивній відповідач, керуючі автомобілем ВАЗ-21063, реєстраційний номер  НОМЕР_1, що належить ОСОБА_7 у стані  алкогольного сп*яніння,  не вибравши  безпечної швидкості руху, неврахувавши  дорожньої обстановки, не дотримавшись  безпечної дистанції,  здійснив зіткнення  з автомобілем Шевролет АВЕО, реєстраційний номер НОМЕР_2, яким на той час керував ОСОБА_2. В якості пасажирів в автомобілі під час ДТП знаходилися ОСОБА_3 та її малолітня дитина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1..Відповідач постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 22.01.2010 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст..124, 130ч.1КУпП. Матеріальна шкода, заподіяна автомобілю в наслідку ДТП позивачу ОСОБА_1 в сумі 13297 грн.43 коп. була відшкодована страховою компанією. Посилаючись на заподіяння моральної шкоди кожному з позивачів, ОСОБА_1 просив стягнути з відповідача на свою користь 13000 грн.,  ОСОБА_2- 2000грн., ОСОБА_3 за заподіяння моральної шкоди їй просила стягнути 3000 грн.,  її неповнолітньої дитини – 5000 грн.  

   Факт дорожньо- транспортної події, винуватцем якої є відповідає, останній не заперечував. Зазначена обставина підтверджена протоколом про притягнення  ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності . При цьому відповідач заперечував  факт наявності моральної шкоди, заподіяної своїми діями.

Висновок суду про заподіяння позивачу ОСОБА_1 моральної шкоди, яка  полягає у пошкоджені автомобілю останнього - є вірним. При цьому судом першої інстанції було враховано, що пошкоджений автомобіль знаходився на гарантії, яка в наслідку ДТП була знята, неможливість позивача користуватися довгий час пошкодженим автомобілем, чим порушено нормальний уклад  життя позивача.

При визначені розміру судом були враховані обставини справи, характер правовідносин і наслідки які були  заподіяні винними діями відповідача. При вказаних обставинах підстав для задоволення апеляційної скарги позивача ОСОБА_1 у суду апеляційної інстанції немає.    

          Щодо  апеляційної скарги  ОСОБА_2,   ОСОБА_3, яка дії від свого імені і в інтересах неповнолітньої дитини  ОСОБА_4 , то  рішення суду першої інстанції  в цій частині ухвалено без врахування   всіх обставини справи , які мають суттєве значення та з  порушенням норм матеріального права, що відповідно до вимог п.1,4 ч.1ст.309 ЦПК України є підставою для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення.

          Як вбачається з матеріалів справи під час ДТП, винуватцем якого був відповідач в автомобілі Шевролет АВЕО, реєстраційний номер НОМЕР_2, яким на той час керував ОСОБА_2.  в  якості пасажирів   знаходилися ОСОБА_3 та її малолітня дитина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1.

              І водій і пасажири пошкодженого автомобілю в результаті ДТП були перелякані.

Водій ОСОБА_2 вимушений був приймати заходи щодо фіксування вказаної події, витрачаючи на це свій вільний час в день Нового року. При цьому,  як він зазначає, що  у нього боліла шия, оскільки автомобіль отримав певний удар.

              Факт наявності удару при зіткненні автомобілів підтверджувала    ОСОБА_3 , яка при цьому дуже перелякалася, як за себе так і за свою трирічну дитину що знаходилася в автомобілі . Після ДТП вона  мала докладати зусиль для догляду за дитиною яка знаходилася у пригніченому стані, звертатися за медичною допомогою  до лікаря, яким були дитині призначені заспокійливі ліки.      

                 Оскільки   неправомірними діями відповідача порушені  цивільні права зазначених позивачів ,     їх нормальний  уклад  життя , враховуючи  глибину душевних страждань,  та вимоги розумності і справедливості,  у відповідності  до ст.23,1167 ЦК України , апеляційний суд вважає за необхідне частково задовольнити апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3., стягнувши  з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди 1 000 грн. та  на користь ОСОБА_3, яка діє від свого імені та в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 у відшкодування моральної шкоди 2 000 грн. В решті позову вказаним позивачам відмовити.

   

Керуючись ст. 307, 309, 316 ЦПК України, апеляційний суд

В И Р І Ш И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити частково.

Рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 1 жовтня 2010 року в частині відмови у відшкодуванні моральної шкоди ОСОБА_2, ОСОБА_3 скасувати.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди 1 000 грн.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_3, яка діє від свого імені та в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4, у відшкодування моральної шкоди 2 000 грн.

В решті рішення суду залишити без зміни.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом  20 днів з набрання законної сили цим рішенням.

Судді:    

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація