№ 2-439/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2010 року м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Замеги О.В., при секретарі – Павліченко Т.В., з участю представника позивача Руссу С.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ПАТ КБ «Приватбанк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про звернення стягнення,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач просить в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № ZRSWGА00000104 від 28.06.2006 року в розмірі 17974,19 доларів США, що за курсом НБУ станом на 08.09.2008 року (1 долар США= 4,85 грн.) становить 87189,20 грн., з яких: 16569 доларів США – заборгованість за кредитом; 1072,31 доларів США – заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 122,88 доларів США – пеня; 210 доларів США – комісі, звернути стягнення на предмет іпотеки: трикімнатну квартиру № 29, загальною площею 72,80 кв.м., житлова площа 48,10 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, шляхом продажу вказаного предмета іпотеки ПАТ КБ «Приватбанк» з укладанням від імені відповідачів договору купівлі – продажу будь – яким способом з іншою особою – покупцем, з отриманням витягу з Державного реєстру прав власності, а також наданням Приватбанку всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу, виселити громадян, які мешкають у квартирі, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, зобов»язати органи реєстрації – відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в м. Бердичеві Житомирської області зняти з реєстраційного обліку усіх громадян, які зареєстровані за вищевказаною адресою.
Позовні вимоги мотивує тим, що відповідно до укладеного договору № ZRSWGА00000104 від 28.06.2006 року ОСОБА_2 отримав кредит у розмірі 21000 дол. США на наступні цілі: під залог житла, а також 900 дол. США на сплату страхових платежів, строком до 27.12.2010 року, а відповідач зобов»язався повернути кредит та сплатити відсотки за користування кредитними коштами в строки та в порядку, встановлених кредитним договором.
Відповідно до п.1.1 договору відповідач зобов»язався в період з 28 по 02 число кожного місяця сплачувати відсотки за користування кредитом у розмірі 1 % на місяць на суму залишку заборгованості, а також пеню у розмірі 0,15 % від суми простроченого платежу.
В забезпечення виконання зобов»язань за кредитним договором банк та відповідачі уклали договір іпотеки від 28.12.2006 року, за яким відповідачі надали в іпотеку нерухоме майно, а саме: трикімнатну квартиру, загальною площею 72,80 кв.м., житлова площа 48,10 кв.м.. Предмет іпотеки знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
У порушення умов договору ОСОБА_2 зобов’язання за вказаним договором належним чином не виконав. Станом на 09.09.2008 року заборгованість відповідача становить 87189.20 грн..
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, зазначених в позовній заяві.
Відповідачі в судове засідання не з»явились, про час і місце розгляду справи повідомленні належним чином, причину неявки суду не повідомили.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
З»ясувавши обставини справи, на засадах змагальності, як того вимагає ст.10 ЦПК України та у відповідності з ч.1 ст.60 ЦПК України, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що відповідно до укладеного 28.06.2006 року між сторонами договору № ZRSWGА00000104 ОСОБА_2 отримав кредит у розмірі 21000 дол. США на наступні цілі: під залог житла, а також 900 дол. США на сплату страхових платежів, строком до 27.12.2010 року, і зобов»язався повернути кредит та сплатити відсотки за користування кредитними коштами в строки та в порядку, встановлених кредитним договором.( а.с.7,8).
Відповідно до п.1.1 договору відповідач зобов»язався в період з 28 по 02 число кожного місяця сплачувати відсотки за користування кредитом у розмірі 1 % на місяць на суму залишку заборгованості, а також пеню у розмірі 0,15 % від суми простроченого платежу.
В забезпечення виконання зобов»язань за кредитним договором банк та відповідачі уклали договір іпотеки від 28.12.2006 року, за яким відповідачі надали в іпотеку нерухоме майно, а саме: трикімнатну квартиру, загальною площею 72,80 кв.м., житлова площа 48,10 кв.м. Предмет іпотеки знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.( а.с.9, 10).
У порушення умов договору ОСОБА_2 зобов’язання за вказаним договором належним чином не виконав. Станом на 09.09.2008 року заборгованість відповідача становить 87189,20 грн.( а.с.11-12).
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання повинно виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимогам цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч.1 ст.33 Закону України „Про іпотеку” у разі невиконання боржником основного зобов”язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.
Відповідно до ст. 39 Закону України „Про іпотеку” у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки в рішенні суду зазначаються і спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом проведення публічних торгів або із застосуванням процедури продажу, встановленою ч.1 ст. 38 цього Закону, яка передбачає право іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки будь - якій особі - покупцю.
Вищезазначена загальна сума заборгованості за кредитом у розмірі 17974 грн. підтверджується відповідним розрахунком( а.с.11 ), який суд визнає правильним, оскільки даний розрахунок узгоджуються з іншими дослідженими матеріалами справи та не спростований ніякими об’єктивними доказами.
Виконання зобов’язання, як зазначено в частині 1 статті 546 ЦК України, може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, при триманням, завдатком.
Згідно з вимогами статті 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Сторони договору поруки визначили, що Поручитель несе солідарну відповідальність з Позичальником перед Кредитором за виконання зобов’язань по договору ( п. 4 договору поруки).
Згідно статті 572 ЦК України в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов’язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).
У разі невиконання зобов’язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває відповідно до норм статті 589 ЦК України право звернення стягнення на предмет застави, яке здійснюється за рішенням суду, якщо інше не встановлено договором або законом ( ч. 1 ст. 590 ЦК).
Що стосується доводів відповідачів, викладених в заяві про перегляд заочного рішення (а.с.94), про те, що вони є потерпілими внаслідок шахрайських дій ОСОБА_5, яка шахрайським способом заволоділа кредитними коштами, то суд вважає, що дані доводи до уваги прийняти не можна, оскільки будь-яких доказів цього відповідачами не надано. Крім того згідно повідомлення слідчого управління УМВС в Житомирській області слідчими ОВС області кримінальна справа за фактом вчинення шахрайських дій ОСОБА_5 де потерпілими є відповідачі не порушувалася і в провадженні не перебуває( а.с.173).
А тому суд вважає, що позовні вимоги в частині звернення стягнення на трикімнатну квартиру АДРЕСА_1, шляхом продажу вказаного предмета іпотеки ПАТ КБ «Приватбанк» з укладанням від імені відповідачів договору купівлі – продажу будь – яким способом з іншою особою – покупцем, з отриманням витягу з Державного реєстру прав власності, а також наданням Приватбанку всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу, підлягають задоволенню.
Що стосується позовних вимог про виселення із зняттям з реєстраційного обліку у Відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України то в цій частині, суд вважає, слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно з ч.3 ст. 109 ЖК України звернення стягнення на передане в іпотеку житлове приміщення є підставою для виселення всіх громадян, що мешкають у ньому, за винятками встановленими законом. Після прийняття кредитором рішення про звернення стягнення на передане в іпотеку жиле приміщення всі громадяни, що мешкають у ньому, зобов’язані на письмову вимогу кредитора або нового власника цього жилого приміщення добровільно звільнити його протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо громадяни не звільняють жиле приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.
Згідно зі ст. 40 Закону України „Про іпотеку” після прийняття рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення всі мешканці зобов’язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити житловий будинок чи житлове приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо мешканці не звільняють житловий будинок або житлове приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.
Таким чином, можна зробити висновок про те, що вимоги позивача про виселення відповідачів є передчасними, а тому не підлягають задоволенню.
У відповідності до ч.1 ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому з відповідача слід стягнути на користь позивача, понесені ним судові витрати, а саме: судовий збір у розмірі 870,45 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн..
Аналізуючи встановлені фактичні обставини справи та вимоги діючого законодавства, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 224, 526, 536, 549, 551 ЦК України, ст.ст. 33, 38 - 39 Закону України «Про іпотеку», ст.ст. 10, 60, 208, 212 - 215, 224 - 226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ПАТ КБ «Приватбанк» задовольнити частково.
Звернути стягнення на трикімнатну квартиру, загальною площею 72,80 кв.м., житлова площа 48,10 кв.м. Предмет іпотеки знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, шляхом продажу вказаного предмета іпотеки ПАТ КБ «Приватбанк» з укладанням від імені відповідачів договору купівлі – продажу будь – яким способом з іншою особою – покупцем, з отриманням витягу з Державного реєстру прав власності, а також наданням Приватбанку всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу.
В частині позовних вимоги про виселення із зняттям з реєстраційного обліку у Відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України – відмовити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь ПАТ КБ «Приватбанк» витрати по сплаті держмита в сумі 880,39 грн., а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення в сумі 30 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня його оголошення. Особам, які брали участь у справі, але не були присутнім у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подавати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий:
- Номер: 2-зз/362/6/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-439/09
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Замега Олег Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2019
- Дата етапу: 19.03.2020
- Номер: 2-зз/362/22/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-439/09
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Замега Олег Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2019
- Дата етапу: 17.12.2019