У Х В А Л А № 2- 243/10
1 липня 2010 року м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Замеги О.В., при секретарі – Гречаному В.А.., за участю представника позивача, представника прокуратури Левченко Ю.Ю., представника третьої особи – ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Бердичівської районної державної адміністрації по визнання недійсним акту нормативного характеру розпорядження голови Бердичівської РДА № 325 від 22.07.2005 року, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області в порядку цивільного процесуального судочинства з позовом до Бердичівської РДА, в якому просять визнати розпорядження голови Бердичівської РДА № 325 від 22.07.2005 року незаконним, поновити чинність розпорядження голови Бердичівської РДА № 8 від 17.01.2003 року, та опублікувати інформацію про скасування розпорядження голови Бердичівської РДА № 325 від 22.07.2005 року у відповідному офіційному друкованому виданні.
У відкритому судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_2 заявила клопотання про закриття провадження у справі, оскільки на даний час вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Вислухавши думку учасників процесу, зокрема представника позивача, яка заперечила проти закриття провадження у справі, представника прокуратури, яка вважає, що дане клопотання підлягає задоволенню, суд вважає, що дане клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за привилами іншого судочинства.
Позивачі при подачі позовної заяви керувалася нормами цивільного права, однак, як вбачається із змісту позовної заяви вона фактично оскаржує дії суб»єкта владних повноважень, тобто заявлені вимоги стосуються правовідносин, які передбачені адміністративним провадженням, що зазначено і в рішенні Конституційного Суду України від 01.04.2010 року.
Так, відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином позивачам необхідно звернутися до суду за місцем їх проживання, оскільки згідно ч. 2 ст. 19 КАСУ України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішується адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача, з адміністративним позовом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суддя закриває провадження у справі якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Виходячи з наведеного, керуючись ч.1 п.1 ст. 205 ЦПК України, ч. 1 ст. 17, ч. 2 ст. 19 КАСУ суд, -
У Х В А Л И В :
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Бердичівської районної державної адміністрації по визнання недійсним акту нормативного характеру розпорядження голови Бердичівської РДА № 325 від 22.07.2005 року у зв’язку з тим, що заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Роз’яснити позивачам їх право на звернення з вказаними вимогами до суду у порядку адміністративного судочинства.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд.
Суддя :