Судове рішення #12354988

                                                                                                                         Справа № 2-3940/10

                                                                                                                                           2010 р.

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

09 вересня 2010 р.                                                                                                     м. Білгород-Дністровський

            Білгород – Дністровський міськрайонний  суд  Одеської області у складі:

            головуючого – одноосібно судді  Толкаченко О.О.,

 при секретарі – Ткаченко О.М.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Староцаричанської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про встановлення факту належності земельної ділянки, факту прийняття спадщини та визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:  

Позивач – ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Староцаричанської сільської ради про встановлення факту належності земельної ділянки, факту прийняття спадщини та визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом, а саме просить суд, встановити факт належності державного земельного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ №111242 виданого на ім’я матері - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Встановити право власності на земельну ділянку розташовану на території Староцаричанської сільської ради, Білгород-Дністровського району, Одеської області, масив 41, ділянка №10 площею 2.00 га за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає за адресою: Одеськ область, АДРЕСА_1

Представник позивача ОСОБА_3 у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, згідно якої, просив зазначену справу розглядати без його участі, та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача – Староцаричанської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, згідно якої просив справу розглядати без його участі, та зазначив, що проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла мати позивача  ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, яке видане виконавчим комітетом Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис за № 74.

Той факт, що ОСОБА_2 була матір’ю позивача ОСОБА_1 підтверджується довідкою № 504 від 29.04.2010 року яка видана Старокозацькою сільською радою Білгород-Дністровського району Одеської області, згідно якої дійсно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження проживає та зареєстрована за адресою: Одеська область, АДРЕСА_1 – є дочкою померлої ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Також, згідно свідоцтва про шлюб, серії НОМЕР_2, яке видане виконавчим комітетом Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис за № 23 прізвище позивача змінилося з «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1».

Після смерті матері позивача ОСОБА_2 відкрилася спадщина, у вигляді: земельної ділянки площею 2,00 га, яка розташована на території Староцаричанської сільської ради, Білгород-Дністровського району, Одеської області, масив 41, ділянка №10.

Зазначена земельна ділянка надана на ім’я ОСОБА_2 на підставі розпорядження Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області від 29 грудня 2008 року № 2877/А-2008 для ведення особистого селянського господарства.

У зв’язку зі смертю мати позивача не встигла отримати земельний акт на право власності на земельну ділянку та стати власницею землі.

Позивач ОСОБА_1 пропустила строк для подачі заяви до нотаріальної контори у зв’язку з тим, що вважала, що має право в любий час переоформити на себе землю, але коли звернулася до відділу держкомзему у Білгород-Дністровському районі, Одеської області з проханням надати їй земельний акт матері, однак їй було відмовлено оскільки у зв’язку зі смертю власниці державний акт не був зареєстрований, тому відповідно до «Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійно користуватися земельною ділянкою та договорів оренди землі»  державний акт буде зберігатися в архіві.

Спадкоємцем першої черги після смерті матері є позивач ОСОБА_1, бабуся відмовилася від спадщини на користь позивача.

Згідно ст. 1216 ЦК України - спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1261 ЦК України - у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ч. 1, 3, 5 ст. 1268 ЦК України - спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України  право власності вважається набутим  правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Згідно ст. 131 ЗК України передбачено, що громадяни України мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.

Враховуючи, що інших спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку у спадщині   немає, суд вважає, позовні вимоги ОСОБА_1 до Староцаричанської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про встановлення факту належності земельної ділянки, факту прийняття спадщини та визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом, є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 1216, 1268, 1225 ЦК України,  ст.ст. 81, 131 ЗК України, ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд, -

   

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Староцаричанської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про встановлення факту належності земельної ділянки, факту прийняття спадщини та визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом – задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року державного земельного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ №111242 площею 2,00 га, яка розташована на території Староцаричанської сільської ради, Білгород-Дністровського району, Одеської області, масив 41, ділянка №10, виданого на підставі розпорядження Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області від 29 грудня 2008 року № 2877/А-2008 для ведення особистого селянського господарства.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку площею 2,00 га, розташовану на території Староцаричанської сільської ради, Білгород-Дністровського району, Одеської області, масив 41, ділянка №10.

      Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

       

Рішення набрало сили 20 вересня 2010 року.

Суддя:                                /підпис/                                                                  О.О. Толкаченко

   

   

З оригіналом вірно:                    

Суддя                             О.О. Толкаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація