Справа № 2-6108/10
2010 р.
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2010 р. м. Білгород-Дністровський
Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого – одноособово судді Толкаченко О.О.,
при секретарі – Ткаченко О.М.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, а саме просить суд, визначити йому, додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву з проханням розглядати справу без його участі, та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача – виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради у судове засідання не з’явився, але надав до суду заяву з проханням розглядати справу без його участі, та зазначив, що проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла мати позивача, ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина, у вигляді: квартири за номером 15 (п’ятнадцять), що розташована в будинку АДРЕСА_1, Одеської області, яка в цілому складається: з двох житлових кімнат, житловою площею 22,2 кв.м., загальною площею 34,5 кв.м.
Згідно ст. 1268 ЦК України, у встановлений законом строк позивач, ОСОБА_1 та його бабуся, ОСОБА_2, подали до Білгород-Дністровської міської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом. Та 14 грудня 2004 року, ОСОБА_1 отримав свідоцтво про право на спадщину за законом на Ѕ частину квартири за номером 15 (п’ятнадцять), що розташована в будинку АДРЕСА_1, Одеської області, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом, яке видане державним нотаріусом Шостої одеської державної нотаріальної контори Нікітюк О.М., та зареєстровано в реєстрі за № 5-3686.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла бабуся позивача, ОСОБА_2, яка фактично прийняла спадщину, але не встигла оформити свої спадкові права на 1/2 частину квартири за номером 15 (п’ятнадцять), що розташована в будинку АДРЕСА_1, Одеської області.
Згідно ч. 1 ст. 1266 ЦК України, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Оскільки позивач ОСОБА_1 був необізнаний стосовно порядку прийняття спадщини, то йому пояснили, що він повинний зібрати відповідні документи та подати їх до державної нотаріальної контори, та строків на це немає. Довіряючи фахівцям, він вважав, що може подати заяву про прийняття спадщини в будь-який час не пропустивши при цьому строк.
В листопаді 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся з заявою до Білгород-Дністровської міської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом, але йому було відмовлено у виконанні нотаріальної дії, оскільки він пропустив строк на прийняття спадщини.
Згідно ст. 1216 ЦК України - спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України – спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України - за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ч.3 ст. 1272, ст. 1262, ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України, ст.ст. 130, 174, 213, 214-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини – задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року на протязі двох місяців з моменту вступу в законну силу рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення згідно.
Рішення набрало законної сили 09 грудня 2010 року.
Суддя: /підпис/ О.О. Толкаченко
З оригіналом вірно:
Суддя О.О. Толкаченко